مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > وقایع و رویدادها > اولین کنگره کنه شناسی ایران

اولین کنگره کنه شناسی ایران

اولین کنگره‌ی کنه‌شناسی ایران با هدف ارتقا و معرفی بیشتر این دانش در کشور و نیز تبادل اطلاعات و آشنایی با آخرین دستاوردهای محققین داخلی، برای اولین بار توسط مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و انجمن کنه شناسی ایران در کرمان و در مرکز بین المللی علوم،۱۳۹۰ برگزار می شود.

اولین کنگره کنه شناسی ایران

۲-۱ دی ماه ۱۳۹۰

کرمان

 بسمه تعالی

 اولین کنگره‌ی کنه‌شناسی ایران با هدف ارتقا و معرفی بیشتر این دانش در کشور و نیز تبادل اطلاعات و آشنایی با آخرین دستاوردهای محققین داخلی، برای اولین بار توسط مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و انجمن کنه شناسی ایران در کرمان و در مرکز بین المللی علوم، در تاریخ اول و دوم دی ماه سال ۱۳۹۰ برگزار می شود. به این وسیله از کلیه پژوهشگران و علاقمندان دعوت می شود تا ضمن شرکت در این کنگره، مقالات مربوطه را به پست الکترونیک همایش به آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند. مقالات به صورت خلاصه مقاله به زبان فارسی و انگلیسی پذیرفته میشوند و همچنین مقاله کامل به زبان فارسی و با خلاصه انگلیسی و به صورت پوستر و سخنرانی قابل ارائه خواهند بود. لازم به ذکر است که مقاله کامل این خلاصه مقالات، در صورتیکه به زبان انگلیسی تهیه شود، پس از بررسی و پذیرش، در ویژه نامه ای از مجله Persian Journal of Acarology به چاپ خواهد رسید.

محورهای کنگره:

۱. بیولوژی
۲. اکولوژی و رفتارشناسی
۳. تاکسونومی
۴. کنترل بیولوژیک
۵. سم شناسی
۶. کنه شناسی پزشکی
۷. کنه های دام و طیور (Ixodida)

تقویم کنگره:

• آخرین مهلت ارسال مقاله: ۱۰ آبان ماه
• اعلام نتایج داوری: ۳ آذر
• آخرین مهلت ثبت نام بدون تمدید: ۱۰ آذر
• برگزاری همایش: ۱ و ۲ دی

دستورالعمل پذیرش مقالات:

– مطالب ارائه شده باید از غنای علمی برخوردار بوده و دربرگیرنده اهمیت موضوع، روش و نتایج باشند و در همایش ها یا مجلات علمی دیگر ارائه و یا چاپ نشده باشند.
– نام شخص ارائه دهنده بایستی با کشیدن خط زیر آن مشخص و نشانی پست الکترونیک وی نیز قید شود.
– کمیته علمی نسبت به بررسی مقالات اقدام کرده و مواردی که از نظر علمی و یا نگارشی فاقد کیفیت لازم باشند را مردود اعلام خواهد کرد. همچنین مسئولیت علمی ویرایش مطالب ارائه شده بر عهده نگارنده (گان) خواهد بود.


روش تهیه مقاله:

مقاله ها به صورت مقاله کامل و خلاصه مقاله مطابق دستور العمل زیر پذیرفته می شود:

مقاله کامل به زبان فارسی و با چکیده انگلیسی (جهت انتشار در مجموعه مقالات کنگره)
هر مقاله باید شامل بخش های زیر باشد:
عنوان، نویسنده (نویسندگان) آدرس، چکیده (فارسی و انگلیسی حداکثر ۲۵۰ کلمه)، مقدمه، مواد و روش ها، نتایج، بحث و منابع (حداکثر ۵ صفحه). نگارش منابع مطابق با برگردان فارسی آنها در مجله تخصصی انجمن (Persian Journal of Acarology) خواهد بود. قلم نگارش و اندازه آن در جدول زیر ذکر شده است.

عنوان
فارسی B Nazanin پررنگ، فونت،۱۴، عادی
English (Times New Roman) 12 Bold, regular

نویسنده (نویسندگان)
فارسی B Nazanin پررنگ، فونت ۱۲، عادی
English (Times New Roman) 10 Bold, regular

آدرس
فارسی B Nazanin فونت ۱۲، ایتالیک
English (Times New Roman) 10 Faint, Italic

چکیده و متن
فارسی B Nazanin فونت ۱۲، عادی
English (Times New Roman) 10 Faint, regular

عناوین داخل متن
فارسی B Nazanin پررنگ، فونت ۱۲، عادی
English (Times New Roman) 10 Bold, regular

مقالات کامل به زبان انگلیسی (جهت انتشار در ویژه نامه مجله انجمن)
در مواردی که علاوه بر چکیده مقاله، نگارنده (گان) مایل به انتشار مقاله کامل نیز باشند، می توانند همراه با چکیده مقاله یا حداکثر تا پایان دی ماه ۱۳۹۰، نگارش مقالات کامل به زبان انگلیسی و مطابق با فرمت مجله Persian Journal of Acarology در وب گاه انجمن کنه شناسی ایران (www.acarology.ir) را تکمیل و به آدرس انجمن و یا در فرصت قید شده به آدرس کنگره ارسال کنند.

خلاصه مقالات:

با فرمت جدول بالا و شامل: عنوان، نویسنده ( نویسندگان)، آدرس، خلاصه مقاله با غنای علمی و دربردارنده اهمیت موضوع، روش ها و نتایج به دست آمده از پژوهش (به زبان های فارسی و انگلیسی و حداکثر تا ۳۰۰ کلمه) بوده و فاقد تقسیم بندی های مرسوم مقالات کامل است.

ثبت نام:

موارد زیر برای ثبت نام الزامی است:
۱- ارسال فرم تکمیل شده ثبت نام (که در وب گاه همایش قرار دارد) به آدرس پست الکترونیک همایش.
۲- ارسال اسکن فیش پرداختی شامل هزینه ثبت نام به آدرس پست الکترونیک همایش،
‌أ. هزینه ثبت نام افراد ارائه کننده مقاله (شامل نشر چکیده مقالات، بسته¬ی همایش، ناهار، پذیرایی، استفاده از تور ماهان شامل (۱) بازدید از مقبره شاه نعمت ا… ولی، (۲) بازدید از باغ شاهزاده و همچنین آمد و شد در زمان¬های مقرر از کرمان به ماهان و بالعکس در زمانهای مشخص)، برای دانشجویان (با معرفی نامه از اداره آموزش دانشکده) مبلغ ۷۰۰.۰۰۰ ریال و برای سایرین ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.
‌ب. مبلغ ثبت نام برای هر فرد همراه (شامل موارد فوق برای ارائه کنندگان بجز بسته همایش) مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ ریال خواهد بود.
‌ج. هزینه ثبت نام به شماره حساب ۲۱۷۲۱۹۳۹۷۰۰۰۶ در وجه تمرکز درآمد اختصاصی مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی واریز و اسکن فیش بانکی تا تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۰ به دبیرخانه کنفرانس به آدرس الکترونیکی فوق الذکر ایمیل شود.
‌د. در صورت عدم پذیرش مقاله مبلغ واریزی عودت داده می شود.
‌ه. چنانچه هزینه ثبت نام تا تاریخ فوق پرداخت نشود و اسکن فیش بانکی نیز تا زمان مقرر ارسال نگردد، مقاله مربوطه از لیست کنگره حذف خواهد شد.

 نشانی محل برگزاری کنگره:
کرمان- انتهای اتوبان هفت باغ علوی- مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی

 وب سایت کنگره: www.acarology.ir