مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > وقایع و رویدادها > نمایشگاه علمی-ترویجی عسل و سلامت جامعه

نمایشگاه علمی-ترویجی عسل و سلامت جامعه

نمایشگاه سراسری ‘ علمی – ترویجی عسل و سلامت جامعه ‘ در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج آغاز شد.


رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: این جشنواره با هدف ارتقاء دانش تولیدکنندگان عسل، تبادل تجربیات تولیدکنندگان، کارشناسان و محققان زنبور عسل و ترویج فرهنگ استفاده از عسل بویژه در بین کودکان و نوجوانان برگزار شده است.

منصورخاکی’ در گفتگو با خبرنگار پایگاه تخصصی علمی زنبور افزود: عرضه عسل های تقلبی در بازار، زحمات زنبوردارانی که در کوه ها طی تابستان به پرورش زنبور عسل و تهیه عسل می پردازند را از بین می برد.

وی تصریح کرد: با اجباری شدن استاندارد عسل از سال جاری، امیدواریم شاهد عرضه عسل طبیعی در بازار بوده و عسل طبیعی از غیرطبیعی مجزا شود.

منصور خاکی ادامه داد: یک روز از این جشنواره به همایش و ارایه مقالات علمی و شش روز دیگر آن به نمایشگاه و ارایه محصولات تولیدی استاندارد زنبورداران سراسر کشور اختصاص دارد.
وی افزود: در نمایشگاه ترویجی عسل ۴۰غرفه دایرشده است که درآن انواع عسلها، فرآورده ها و همچنین تجهیزات مربوط به زنبورداری به نمایش گذاشته شده است. منصورخاکی یادآور شد: تمامی عسل هایی که در این نمایشگاه در معرض دید قرار دارند از یک ماه گذشته در اختیار موسسه استاندارد و در حالت قرنطینه بودند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز خاطرنشان کرد: این جشنواره بصورت ملی و با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی البرز، انجمن زنبورداران عسل، اتحادیه زنبورداران ایران زمین، استانداری البرز، شهرداری کرج، موسسه استاندارد، ‌مرکز فنی و حرفه ای زیبادشت، موسسه تحقیقات علوم دامی و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار شده است.

گفتنی است این همایش با حضور بیش از ۵۰۰نفر از کارشناسان، محققان و زنبورداران سراسر کشور برگزار شده است.