مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > وقایع و رویدادها > همایش عسل و سلامت جامعه

همایش عسل و سلامت جامعه

انجمن زنبورعسل ایران مفتخر است جشنواره علمی- ترویجی «عسل و سلامت جامعه» را در آبان ماه سال ۱۳۹۰ در شهر کرج برگزار نماید.

 این همایش با همکاری شهرداری کرج- سازمان جهادکشاورزی استان البرز- استانداری استان البرز- مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور – معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی – پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران – دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج – اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین- سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و مرکز فنی حرفه ای زیبادشت در زمینه موضوعات ذیل  برگزار می شود.

 

عسل و سلامت جامعه

 ۲۰- ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۰

 استان البرز – کرج

 بسمه تعالی

انجمن زنبورعسل ایران مفتخر است جشنواره علمی- ترویجی «عسل و سلامت جامعه» را با همکاری شهرداری کرج- سازمان جهادکشاورزی استان البرز- استانداری استان البرز- مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور – معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی – پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران – دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج – اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین- سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و مرکز فنی حرفه ای زیبادشت در زمینه موضوعات ذیل در آبان ماه سال ۱۳۹۰ در شهر کرج برگزار نماید:

۱- تولیدات زنبورعسل و فرآوری، بسته بندی و استانداردهای آنها
۲- کاربرد تولیدات و فرآورده های جانبی زنبورعسل در تغذیه، بهداشت، درمان بیماری¬های انسانی ، صنعت و …
۳- مطالعات اقتصادی– اجتماعی و بازاریابی محصولات زنبورعسل
۴- شناسایی گیاهان مورد استفاده زنبورعسل و ارائه تقویم زنبورداری مناطق مستعد
۵- وسایل و تجهیزات صنعت زنبورداری
۶- ترویج و نقش آن در توسعه صنعت زنبورداری
۷ – نقش صنعت زنبورداری در کارآفرینی و ایجاد اشتغال

بدینوسیله از کلیه اساتید، محققین، کارشناسان، دانشجویان و دست اندرکاران صنعت زنبورعسل کشور دعوت بعمل می آید تا در صورت تمایل به شرکت در این جشنواره، فرم ثبت نام تکمیل شده و خلاصه مقالات خود را طبق دستورالعمل ذیل حداکثر تا تاریخ ۳۰/۷/۹۰ به آدرس الکترونیکی info@asiran.net ارسال نمایند:

– خلاصه مقالات ارسالی باید از غنای علمی کافی برخوردار بوده و در برگیرنده اهمیت موضوع، روشها و نتایج بدست آمده از پژوهش، به صورت ترویجی ارائه شده باشد.

– خلاصه مقالات ارسالی نباید در مجلات علمی و همایشهای دیگر ارائه و یا چاپ شده باشد .

– خلاصه مقالات فارسی و انگلیسی بصورت جداگانه در یک صفحه A4 و حدأکثر در ۳۵۰ کلمه تهیه گردد.

– اسامی نویسندگان به ترتیب نام ونام خانوادگی ذکر شود و با کشیدن یک خط زیر نام یکی از نویسندگان، فرد ارائه دهنده مشخص گردد. آدرس محل کار و شهر نویسندگان خلاصه مقاله در زیر اسامی ذکر شود .

– خلاصه مقالات ارسالی باید توسط نرم افزار Word 2007 بشرح زیر تهیه گردد:
در متن فارسی قلم عنوان میترا سیاه پوینت ۱۴ قلم اسامی نویسندگان و محل کار آنها میترا سیاه پوینت ۱۲ و قلم متن میترا ۱۴، حاشیه چپ و راست ۵/۲ سانتی متر حاشیه بالا و پایین ۳ سانتی متر، فواصل سطر متن ۸۵/۰ سانتی متر انتخاب واسامی لاتین به صورت ایتالیک نوشته شود. * در متن انگلیسی قلم عنوان Times new roman 13 Bold ، قلم اسامی نویسندگان Times new roman 11 Bold ، قلم محل کار نویسندگان Timesnewroman 11 Italic و قلم متن Times new roman 12 انتخاب گردد.

– در زمان جشنواره ارائه پوستر باید در قطع ۱۱۰ × ۸۰ سانتی-متر و شامل عنوان مقاله، نام و نشانی نویسندگان، چکیده فارسی و انگلیسی، مقدمه، مواد و روش ها، نتایج، بحث و منابع مورد استفاده بوده و بصورت افقی تهیه گردد. توصیه می شود مطالب شکل ها و نمودارها با استفاده از رنگ های مختلف تهیه گردد و ارائه دهنده پوستر موظف به حضور در ساعات اعلام شده در محل نمایش پوسترها می باشد.

– لازم به ذکر است مقالات علمی ترویجی پذیرفته شده در روز اول جشنواره (۱۴/۸/۹۰) ارائه خواهد گردید.

– علاوه بر ارائه مقالات علمی – ترویجی در این جشنواره امکان ارائه پوسترهای ترویجی، نشریه های ترویجی، فیلم کوتاه، عکس و … مرتبط با صنعت زنبورداری در غرفه های جشنواره میسر می باشد که علاقمندان می توانند برای هماهنگی بیشتر با دبیرخانه جشنواره تماس حاصل فرمایند.

– در کنار مقالات و نشریه های ترویجی در محوطه بوستان جهان نصب غرفه هایی پیش بینی شده است که امکان ارائه و فروش تولیدات صنعت زنبورداری و نیز ارائه و فروش وسایل، دستگاهها و ابزارآلات زنبورداری میسر خواهد بود. از علاقمندان خواهشمند است برای هماهنگی بیشتر با دبیرخانه جشنواره تماس حاصل فرمایند.

– تولید کنندگان و شرکتهایی که قصد ارائه محصولات خود را در غرفه های نمایشگاه دارند باید عسل قابل ارائه خود را به تأیید سازمان استاندارد ایران برسانند. بدیهی است در طول برگزاری جشنواره نیز عسلهای عرضه شده در نمایشگاه توسط سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران کنترل خواهد شد.

شرایط و هزینه های مربوط به ثبت نام:
از علاقه مندان به شرکت در جشنواره درخواست می شود فرم ثبت نام اینترنتی (http://www.asiran.net) را تکمیل و ارسال نمایند. حق ثبت نام شرکت در سمینار برای افراد عادی مبلغ ۳۰۰۰۰۰ ریال و برای دانشجویان با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل ۱۵۰۰۰۰ ریال می باشد.
دانشجویانی که مایل به استفاده از تخفیف دانشجویی هزینه ثبت نام جشنواره هستند، لازم است گواهی دانشجویی خود را به تأیید آموزش دانشکده مربوطه رسانده و همراه تصویر فیش واریزی به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. از شرکت کنندگان تقاضا می شود مبلغ مربوط به هزینه ی ثبت نام را به صورت یکجا به حساب مهرگستر ۵۳۹۲۶۲۱۱۴ به نام انجمن زنبورعسل ایران نزد بانک کشاورزی شعبه طالقانی – ولیعصر (تهران) کد ۴۹۸۱ واریز نموده و تصویر فیش مربوط را حدأکثر تا تاریخ۳۰ / ۰۷/ ۱۳۹۰ به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال دارند.

نشانی دبیرخانه جشنواره:
کرج – خیابان شهید دکتر بهشتی – روبروی دهقان ویلای اول – موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ، صندوق پستی ۱۴۸۳ – کد پستی – ۳۱۵۸۵ – تلفن ۴۴۳۰۰۱۰ ( ۰۲۶۱)، دورنگار: ۴۴۶۴۲۳۰ و ۴۴۱۳۲۵۸ (۰۲۶۱) ایمیل : info@asiran.net

نشانی محل برگزاری جشنواره :

کرج – خیابان شهید دکتر بهشتی – بعداز زیرگذر طالقانی -روبروی جهانشهر- بوستان جهان- تالار شهیدان نژادفلاح- سالن اجتماعات شهیدان نژادفلاح

 

برگزارکنندگان:

 • انجمن زنبورعسل ایران
 • استانداری استان البرز
 • معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج
 • سازمان جهادکشاورزی استان البرز
 • مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور
 • معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی
 • پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
 • اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین
 • سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
 • اداره کل فنی حرفه-ای استان البرز