مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > ایجاد شهرک زنبورداری

ایجاد شهرک زنبورداری

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران گفت: در نشست کارگروه کشاورزی که در ریاست جمهوری برگزار شد، ایجاد شهرک زنبور عسل در کشور به تصویب رسید.

رییسی سرحدی با بیان این مطلب اظهار داشت: قرار است منابع طبیعی زمین مورد نیاز برای ساخت این شهرک را در اختیار اتحادیه زنبورداران قرار دهد. این مجموعه همکاری‌های لازم با اتحادیه زنبورداران را باید داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که منابع طبیعی چه امکاناتی باید در اختیار اتحادیه زنبوردارن قرار دهد، تصریح کرد: مرتع برای استقرار کندوها و زمین برای ساخت شهرک زنبور عسل باید بوسیله منابع طبیعی تامین شود.

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران افزود: برای ایجاد این شهرک به ۵۰ هکتار زمین نیاز داریم و ترجیح داده می شود که این زمین در نزدیکی تهران باشد.

وی خاطر نشان ساخت: در این شهرک، ایستگاه پرورش ملکه، دانشگاه علمی و کاربردی زنبورداری، آزمایشگاه مرجع و سایر زیرساخت‌های لازم برای صنعت زنبورداری ایجاد خواهد شد.

رییسی سرحدی از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان توسط دولت برای توسعه زیرساخت‌های صنعت زنبورداری خبرداد و گفت: این اعتبارات به صورت وام در اختیار فعالان صنعت زنبورداری قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: اتحادیه زنبورداران مرکزی تلاش می کند ۲۵۰ دستگاه کامیون استاندارد برای جابجایی زنبور خریداری کند.

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران با اشاره به اتمام مراحل ثبت صندوق حمایت از زنبورداران، مدیر عامل این صندوق را بهزاد بانکی پور اعلام کرد. وی با اشاره به اینکه از دو ماه پیش کار این صندوق آغاز شده است، بیان داشت: با اتمام مراحل ثبت، فعالیت های این صندوق جنبه قانونی به خود گرفت.

رییسی سرحدی همچنین از ابلاغ دستورالعمل ایجاد ستاد گرده‌افشانی که از دستورات کارگروه تخصصی کشاورزی دولت است، به استان‌ها خبرداد.