مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
امروز: ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > عمومی > باز هم زنبوران حادثه آفریدند!!!

باز هم زنبوران حادثه آفریدند!!!

گزیدگی با نیش زنبور در شمال غربی چین، نوزده نفر را به کشتن داد.

طبق اعلام منابع بیمارستانی استان شانکسی چین، از ابتدای ماه ژوئیه امسال نوزده نفر بر اثر گزیدگی نیش زنبور در این استان جان باخته‌اند و گفته می‌شود پانصد و هشتاد و سه نفر از اهالی این استان، دچار گزیدگی شدید با نیش زنبور شده‌اند.

دو بیمارستان اصلی در هانجونگ چین تاکنون، هشتاد و هفت نفر را به علت گزیدگی با نیش زنبور پذیرش کرده‌اند که از این تعداد، هشت نفر مرده‌اند و چهار تن دیگر در وضع بحرانی به سر می‌برند.

“هی کوانچنگ” که به طور تصادفی کندویی را از درخت روی زمین انداخته و با حمله زنبورهای خشمگین مواجه شده است، می‌گوید: “بعد از حمله زنبورها، من که دیگر طاقت نداشتم، سرم را با سبد پوشاندم و اینگونه شد که نجات پیدا کردم.”

کارشناسان می‌گویند نیش زنبور معمولا، با واکنش‌های موضعی همراه است و به ندرت واکنش آلرژیک شدید (آنافیلاکسی) به همراه دارد. با وجود این، نیش‌های متعدد زنبورها می‌تواند پیامدهای جدی و حتی از کار افتادن کلیه‌ها را به همراه داشته باشد.

وانگ جینگ، پزشک متخصص بیماری‌های کلیه در بیمارستان مرکزی هانجونگ چین می گوید: “در صورت از کار افتادن جدی کلیه‌ها، ادرار کردن با دشواری همراه است و گاه بیمار حتی قادر نیست ادرار کند. همین مسئله نیز باعث متورم شدن بدن، کم اشتهایی و حتی بروز نارسایی قلبی می‌شود.”