مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > به دنبال عسل های مرغوب

به دنبال عسل های مرغوب

نائب رئیس اتحادیه زنبورداران و زنبوردار نمونه گفت: اگر مردم قصد دارند عسلهای مرغوب و طبیعی بخرند، می‌توانند برای اطلاع از نام این عسل‌ها به اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مربوطه در کشور و استان‌ها مراجعه کنند.

آقایی در خصوص راهکار اطلاع از نام عسل‌های تولیدی مرغوب، باکیفیت و طبیعی افزود: در حال حاضر عسل‌های مختلفی در کشور تولید می‌شوند و افرادی که قصد خرید عسل‌های تولیدی طبیعی را دارند، می‌توانند نام آنها را از اتحادیه‌ها و تعاونی‌های ذیربط در استانها و کشور جویا شوند.

نائب رئیس اتحادیه زنبورداران و زنبوردار نمونه ادامه داد: این اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها می‌توانند در معرفی عسل‌های تولیدی طبیعی و باکیفیت، نقش مهمی داشته باشند و توجه به این امر اهمیت فراوانی دارد.

وی گفت: بسیاری از افرادی که به مصرف عسل علاقمند هستند، مصرف عسل طبیعی و باکیفیت را به مصرف انواع غیرطبیعی و بی‌کیفیت ترجیح می‌دهند و به دنبال عسل مرغوب هستند.

آقایی افزود: همانگونه که گفته شد در حال حاضر عسل‌های مختلفی در کشور تولید می‌شود که برخی از آنها از کیفیت لازم برخوردار نیستند و در تولید آنها به اصول تهیه عسل به شکل طبیعی، به صورت کامل توجه نشده است.

نائب رئیس اتحادیه زنبورداران ادامه داد: تعاونی‌ها و اتحادیه‌هایی در کشور در زمینه عسل و زنبورعسل تشکیل شده که بسیاری از آنها در استان‌های کشور فعالیت می‌کنند و می‌توانند عسل‌های طبیعی و باکیفیت را به مردم معرفی کنند.

فواید مختلف عسل طبیعی، ضرورت مصرف اینگونه عسل را افزایش می‌دهد

وی در زمینه ضرورت مصرف عسل طبیعی افزود: عسل طبیعی فواید مختلفی دارد و برای سلامتی بسیار مفید است که این امر، ضرورت مصرف این عسل را افزایش می دهد.

رئیس تعاونی زنبورداران کرج گفت: عسل‌های غیرطبیعی به گونه‌ای تولید شده‌اند که برخی از فواید عسل طبیعی را ندارند زیرا در تولید آنها از روشهای غیرطبیعی استفاده شده است.

آقایی افزود: ارتقای کیفیت عسل در کشور و کاهش تولید عسل‌های غیرطبیعی و کم کیفیت دنبال می‌شود و اتحادیه زنبورداران ایران زمین به این امر توجه خاصی دارد.