مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > بیمه زنبوردارانی که تحت پوشش صندوق بیمه ای نیستند

بیمه زنبوردارانی که تحت پوشش صندوق بیمه ای نیستند

مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان گفت: اسامی زنبور‌دارانی که در این شهرستان فعالیت می‌کنند در جهاد کشاورزی به ثبت رسیده باشد و تحت پوشش هیچ یک از صندوق‌های بیمه نباشند از محل پوشش بیمه‌ای گروه‌های خاص بیمه می‌‌‌شوند.

مجید رزم آرا افزود: : از ۲۷ درصد حق بیمه ۱۰ درصد توسط دولت و ۱۷ درصد توسط زنبوردار پرداخت می‌شود.

وی  با اشاره‌ای به حمایت از زنبورداران تصریح کرد: صندوق حمایت از زنبور داران تشکیل شده است که در این صندوق با حمایت دولت و اتحادیه زنبور‌داران کشور سهم هر استان و به دنبال آن هر شهرستان مشخص خواهد شد.

رزم آرا ادامه داد: در آینده زنبور‌داران از طریق این صندوق می‌توانند تسهیلات مورد نیاز را به شکل قرض الحسنه و بلند مدت دریافت کنند.

مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان یادآور شد: برای جلوگیری و از میان برداشتن واسطه ها زنبورداران می توانند در قالب شرکت‌های تعاونی از محل صندوق توسعه کشاورزی به منظور فعالیت در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی از جمله بسته‌بندی عسل تسهیلات با نرخ ۷ درصد و بازپرداخت ۷ ساله دریافت کنند.

رزم آرا تاکید کرد: تعداد زنبورداران مانه و سملقان را ۴۸ نفر و تعداد کندوهای سطح شهرستان را ۳ هزار و ۳۷۱ کلنی عنوان می‌کند و می‌افزاید: میزان تولید سالانه عسل در سال ۹۰ در شهرستان ۱۸ و نیم تن بود که پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۱ به ۲۹ تن برسد.