مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > تدوین برنامه‌های راهبردی در صنعت عسل

تدوین برنامه‌های راهبردی در صنعت عسل

رئیس انجمن زنبورداران و تولید‌کنندگان عسل ایران گفت: تدوین برنامه‌های راهبردی در صنعت عسل بسیار ضروری است و در این باب باید اردبیل پیشقدم شود.

بیگناه انجمن زنبورداران و تولید‌کنندگان عسل ایران اظهار داشت: در تمامی کشورهای پیشرفته به زنبورداری و عسل به عنوان یک صنعت پیشرو و در آمد‌ساز نگریسته می‌شود، ولی متأسفانه در کشور ما زنبورداری و تولید عسل آن چنان که باید مورد توجه قرار گیرد، نگرفته است.

وی افزود: امیدواریم دولت جدید به حوزه زنبورداری و عسل توجه بیشتری کند، چرا که کشورهای فاقد این موهبت الهی و طبیعی از ما پیشی گرفته‌اند و در حال حاضر حتی در بسیاری از کشورها دانشکده‌های زنبور‌ عسل نیز ایجاد شده است.

رئیس انجمن زنبورداران و تولید کنندگان عسل ایران با تأکید بر اینکه هم اکنون در بسیاری از کشورها دانشکده‌های زنبور عسل نیز ایجاد شده است، ادامه داد: ضرورتهای تولید ایجاب می‌کند که مقداری موم به کشور وارد شود تا صنعت زنبورداری کشور احیا شود.

بیگناه همچنین به عضویت بسیاری از صاحبان صنایع مرتبط با زنبورداری و عسل در انجمن عسل ایران اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حضور دیگر صاحبان صنایع مرتبط با زنبورداری موجب رشد و شکوفایی این صنعت شویم.

این مسئول تدوین برنامه‌های راهبردی، استفاده از نظرات کارشناسان و فعالان این بخش را در جهت رشد کیفی زنبورداری و عسل را ضروری خواند و ادامه داد: امیدواریم ما نیز مانند بسیاری از کشورها به صورت آکادمیک به این قضیه توجه کنیم.

رئیس انجمن زنبورداران و تولید‌کنندگان عسل ایران تأکید کرد: استان اردبیل با توجه به اینکه قطب تولید عسل در کشور بوده و از لحاظ کمیت و کیفیت جایگاه ویژه‌ای دارد، باید در پیشبرد این اهداف و سیاست‌ها پیشقدم شود.

بیگناه در پایان سخنان خود اذعان داشت: توجه به این صنعت می‌تواند با توجه به ارز‌آوری مفید برای تولید‌کنندگان و فعالان این بخش باشد، به شرط آنکه بتوان سیاست‌های راهبردی را در این زمینه با جدیت دنبال کرده و به مقاصد اصلی رسید.