مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > تعامل با مجموعه های دامپزشکی تاثیرگذار در آمادگی زنبورداران

تعامل با مجموعه های دامپزشکی تاثیرگذار در آمادگی زنبورداران

رییس  شبکه دامپزشکی مانه و سملقان گفت: پیشگیری از بیماری‌های رایج و مهم موجود در منطقه با مجموعه دامپزشکی در بخش دولتی و خصوصی تعامل داشته باشند.

احمدی افزود: مقابله با بیماری‌های احتمالی که در منطقه محل مسافرت زنبورهای آن‌ها ممکن است وجود داشته باشد از طریق رایزنی با شبکه‌های دامپزشکی اطلاعات لازم را ایجاب می‌کند.

وی در ادامه با اشاره ای به دریافت مجوز کوچ زنبورداران یادآور شد: اگر زنبور داران دیگر شهرستان‌ها و یا روستاهای اطراف بدون مجوز کوچ باشند و در هنگام استقرار کندوهای خود حریم دیگر زنبورداران را رعایت نکنند، زنبورداران بومی می‌توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی از افراد خاطی شکایت کنند که براساس مفاد قانون نظام جامع دامپروری با متخلفان برخورد می‌شود.

احمدی تصریح کرد:  زنبورداران برای جا به جایی فصلی زنبورها که به شکل ییلاق و قشلاق انجام می‌شود و به منظور مقابله با بیماری‌های احتمالی که در منطقه محل مسافرت زنبورهای آن‌ها ممکن است وجود داشته باشد از طریق رایزنی با شبکه‌های دامپزشکی اطلاعات لازم را به دست آورند.

رییس  شبکه دامپزشکی مانه و سملقان اظهار داشت: با توجه به وجود آزمایشگاه مرجع اداره کل دام پزشکی خراسان‌شمالی امکان تشخیص سریع و مناسب بیماری‌های مختلف زنبور عسل در استان وجود دارد.

وی تاکید کرد: این شبکه از زنبور داران درخواست دارد تا با مشاهده هر گونه تلفات غیر عادی هر چه سریع‌تر مسئولان شبکه دامپزشکی را مطلع کنند