مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > حمله زنبوران عسل به یک خودرو

حمله زنبوران عسل به یک خودرو

زنبورها حشراتی هستند که به ندرت به سمت انسان‌ها حمله ور می‌شوند و تنها زمانی که احساس خطر کنند دست به این کار می‌زنند. این حشرات معمولا به صورت گروهی و دسته جمعی حمله می‌کنند.

دست زدن به عسل یا پا گذاشتن روی کندوی زنبورها از جمله دلایلی است که می‌تواند باعث عصبانی شدن زنبورها شود. حمله آن‌ها بسیار وحشتناک بوده و اگر کسی نتواند فرار کند دچار آسیب‌های شدیدی خواهد شد. در برخی موارد نیز حمله تعداد زیادی زنبور به انسان منجر به مرگ شده است.

چندی پیش آتش‌نشان‌های منطقه شوآن در چین تماسی عجیب داشتند زیرا تعدای جوان درخواست کردند تا آنها را از شر زنبورهای عصبانی خلاص کنند. این جوانان که درون خودروی گیر کرده بودند گفتند که توسط هزاران زنبور محاصره شده‌اند.

آتش‌نشان‌ها با رسیدن به محل حادثه با یک خودروی آموزش رانندگی روبرو شدند که سه نفر در آن گیر کرده بودند و زنبورها نیز خودرو را محاصره کرده بودند. افراد درون خودرو به حدی ترسیده بودند که حتی توان روشن کردن خودرو را نیز نداشتند.

آتش‌نشان‌ها با استفاده از آب توانستند زنبورهای عصبانی را دور کنند و افراد محاصره شده از مهلکه جان سالم به در بردند. با انجام تحقیقات مشخص شد که دو دانشجوی رانندگی در حال آموزش دیدن بودند ناخواسته از روی یک کندوی عسل عبور کرده‌اند.