مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > رواج فروش عسل آفریقایی در بازار

رواج فروش عسل آفریقایی در بازار

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران در رابطه با قیمت عسل در بازار گفت: درحال حاضر قیمت هر کیلوگرم عسل طبیعی مرغوب باید بین ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان باشد در حالی که متاسفانه برخی از سودجویان عسل‌هایی را با نام ارگانیک به مردم عرضه می‌کنند که کیلویی ۶۵ تا ۹۰ هزار تومان است.

رئیسی با تاکید براینکه دلالان عسل‌های سیاه آفریقایی را به اسم عسل‌های ارگانیک و عسل‌های دارویی به مردم عرضه می‌کنند، گفت: باید دستگاه‌های نظارتی به صورت جدی تر بر عرضه عسل در بازار نظارت داشته باشند.

وی در ادامه درباره پوشش بیمه‌ای ۴۵ هزار زنبوردار بیان داشت: سازمان هدفمندی یارانه‌ها در سال ۸۹ مصوب کرد که اقشار آسیب پذیر از جمله زنبورداران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند در حالی که تاکنون تنها درحدود ۲ تا ۳ هزارنفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

این فعال بخش کشاورزی در بیان علت این امر اظهار داشت: متاسفانه پس از ابلاغ این مصوبه مسئولان امر یک بخشنامه فنی صادر کردند که در ماده ۲۰ آن آمده است کسانی که پیش از سال ۸۸ به هر نحوی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند شامل این مصوبه دولت نیستند و نمی‌توانند با استفاده از این مصوبه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.