مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > عسل طبیعی خریدار ندارد

عسل طبیعی خریدار ندارد

مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران عسل‌های موجود در بازار را شامل سه گروه دانست و گفت: عسل طبیعی از شهد گل به دست می‌آید.

وی اضافه کرد: عسل‌هایی هستند که شکر فراوان برزیلی را به صورت تغلیظ شده در اختیار زنبورها قرار داده و محصولی تولید می کنند که طبیعی نیست.

رییسی سرحدی افزود: برخی افراد نیز عسل را در دیگ‌های بزرگ و خلاء درست می‌کنند به نحوی که آب و شکر را حرارت داده و با اختلاط ۸۰ درصد از این شهد با عسل طبیعی، ماده‌ای که فقط نام عسل دارد، تولید می‌کنند و در درون شیشه عسل یک تکه موم نیز قرار می‌دهند.

وی اذعان داشت: متاسفانه در حال حاضر برندهای متفاوت و بی شماری در بازار وجود دارد و مردم عسل کیفی و تقلبی را تفکیک نمی کنند.

مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران خاطر نشان ساخت: به دلیل اقدامات تعزیراتی دولت و عدم صدور مجوز برای کارخانجات بسته بندی عسل به منظور افزایش قیمت محصولات، این کارخانه‌ها عسل‌های مرغوب را خریداری نکرده و محصول درجه دو و سه می‌خرند.

وی تاکید کرد: قیمت گذاری عسل باید بر اساس کیفیت باشد و اتحادیه زنبورداران نیز آمادگی دارد تا با کمک دستگاه های نظارتی بر کیفیت محصولات تولیدی نظارت داشته باشد.

رییسی سرحدی قیمت عمده فروشی عسل را بین ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: پس از بسته‌بندی و توزیع ۴۰-۳۰ درصد به قیمت محصول افزوده می‌شود.

وی از تشکیل کمیته مجمع تولیدکنندگان و مروجان عسل سالم در اتحادیه زنبوردارن خبرداد و افزود: این کمیته از صاحبنظران، انجمن علمی زنبورداران، تولیدکنندگان حرفه‌ای و افرادی که به کار ترویجی در زمینه عسل می‌پردازند، تشکیل شده است.