پایگاه تخصصی زنبور عسل ایران | قتل عام 30 هزار زنبور عسل توسط 30 زنبور ژاپنی
امروز: ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > عمومی > قتل عام 30 هزار زنبور عسل توسط 30 زنبور ژاپنی

قتل عام 30 هزار زنبور عسل توسط 30 زنبور ژاپنی

تقریبا اکثر ما گزیده شدن توسط زنبور را تجربه کرده‌ایم، تجربه‌ای دردآور از یک حشره یک سانتیمتری، حالا اگر زنبوری اندازه حدودی کف دستتان به شما حمله کند چه حسی خواهید داشت؟

زنبور سرخ ژاپنی از مخوف‌ترین شکارچیان دنیای حشرات است. این حشره با ۵ سانتیمتر طول و بالهایی که تا ۸ سانتیمتر از هم باز می‌شوند؛ اندازه‌ای برابر خیلی از پرنده‌ها دارد. که این بالها به زنبور این امکان را می‌دهد تا با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند و روزانه ۱۰۰ کیلومتر جابجا شود.

نیش این زنبور ترسناک ۶ میلی‌متر طول دارد و دارای مواد شیمیایی است که می‌تواند گوشت انسان را در خود حل کرده و متلاشی کند، کسانی که تجربه گزیده شدن توسط این حشره را دارند، درد نیش آن را مانند فرو رفتن یک میخ داغ در بدن توصیف کرده اند.

این حشره سالانه موجب مرگ ۴۰ نفر در ژاپن می‌شود که بر اثر حساسیت به نیش آن جان خود را از دست می‌دهند.

هر عدد از این زنبورهای سرخ می‌تواند در دقیقه ۴۰ زنبور عسل معمولی را از پا در آورد و معمولا  زنبورهای سرخ برای حمله به کندوی زنبورهای عسل به صورت دست جمعی به کندو حمله ور می‌شوند. در یکی از حمله‌های این زنبورها به کندوی زنبور عسل اروپایی، تنها ۳۰ عدد از آنها ۳۰ هزار زنبور عسل اروپایی را از پا در آوردند.

البته زنبورهای معمولی در برابر این زنبور بی رحم بی دفاع هم نیستند، آنها با رساندن دسته‌های چند صدتایی خود به زنبور سرخ و بال زدن در اطراف آن دمای محیط را به ۴۷ درجه می‌رسانند که یک درجه بالاتر از توان تحمل زنبور سرخ است و با این کار آن را از پای در می‌آورند.