مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > عمومی > پرداخت آسان تسهیلات به فعالان صنعت زنبورعسل

پرداخت آسان تسهیلات به فعالان صنعت زنبورعسل

برای تسهیل و تسریع دسترسی زنبورداران به منابع مالی، تسهیلات بر اساس پشتوانه مالی و اعتباری آن با پرداخت چک و سفته انجام می‌شود و دیگر نیازی به وثیقه بانکی نیست.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور با معرفی صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور به‌عنوان یک صندوق ملی با گستره فعالیت در کل کشور، گفت: این صندوق در حال حاضر بیش از ۱۲۰ تعاونی و اتحادیه زنبورداری را در قالب سهامدار تحت پوشش دارد و مقدمات لازم را برای تحت پوشش قرار گرفتن سایر تعاونی‌ها و اتحادیه‌های زنبورداری کشور فراهم آورده است.

بانکی‌پور سرمایه صندوق را در حال حاضر ۳۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: فرایندهای لازم برای افزایش سرمایه صندوق تا ۵۵ میلیارد صورت گرفته و چشم‌انداز افزایش سرمایه میان مدت صندوق نیز دستیابی به سرمایه ۳۵۰ میلیارد ریال است.

وی ویژگی شاخص و منحصر به فرد این صندوق را در تحت پوشش قراردادن تمام زنجیره صنعت زنبورداری دانست و خاطرنشان کرد: در همین راستا با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، تمام تشکل‌های فعال در زنجیره تأمین این صنعت برای عضویت در این صندوق شناسایی شده که بیش از ۴۰۰ شخص حقوقی است.

بانکی‌پور ادامه داد: کارکرد صندوق به‌عنوان یک مؤسسه مالی و اعتباری، خدمات مالی و اعتباری است، اما با این تفاوت که نهادی است توسعه‌ای و نه تجاری. لذا برنامه‌های خود را با همین رویکرد دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: مهمترین برنامه‌های صندوق، تأمین نقدینگی مورد نیاز تعاونی‌ها و اتحادیه‌های زنبورداری با سهل‌ترین و سریع‌ترین روش ممکن، حمایت و پشتیبانی مالی و اعتباری از فعالیت‌ها و طرح‌های مهم و اثربخش برای کل زنجیره صنعت زنبورداری، تلاش برای تجهیز منابع صندوق، و بالفعل کردن ظرفیت‌های قانونی پیش‌بینی شده برای صندوق است.