مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > آغاز انتقال کندوهای عسل از اصفهان به مناطق گرمسیر

آغاز انتقال کندوهای عسل از اصفهان به مناطق گرمسیر

انتقال کندوهای عسل از استان اصفهان به مناطق گرمسیر کشور آغاز شد.

مدیر امور طیور و زنبورداری سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در آستانه آغاز فصل پاییز زنبورداران شهر های نجف‌آباد، شهرضا، سمیرم، اصفهان و خوانسار کندوهای خود را به مناطق گرمسیر استانهای فارس، بوشهر،خوزستان و بخش‌هایی از مناطق خوش آب و هوای کشور منتقل می‌کنند.

نجفی افزود : هم اکنون ۳۰ درصد زنبورداران استان اصفهان در حال انتقال بیش از ۲۰۰ هزار کلنی زنبورعسل به مناطق گرمسیر کشور هستند.

وی گفت: حدود ۵۰۰ هزار کلنی نیز به علت بدی آب و هوا و خشکسالی در استان ماندگار شدند.

مدیر امور طیور و زنبورداری سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان میانگین برداشت عسل هر کلنی را هفت و نیم کیلوگرم اعلام کرد و افزود:امسال حدود هزار و ۵۰۰ تن اصل از حدود ۷۰۰ هزار کلنی زنبور عسل برداشت شد

همه ساله زنبورداران استان اصفهان در فصل سرما کندوهای زنبور عسل خود را به مناطق گرمسیری استانهای فارس، خوزستان و هرمزگان منتقل می کنند و در فروردین آنها را به استان اصفهان بر میگردانند.

شهرستانهای اصفهان، نجف آباد، شهرضا، سمیرم و خوانسار از مناطق عمده تولید عسل در استان اصفهان هستند. استان اصفهان پس از استان‌های اردبیل و آذربایجان‌شرقی سومین تولیدکننده عسل در کشور است. ۳ هزار و ۴۰۰ زنبوردار در استان در تولید عسل فعالیت می‌کنند.