مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > آغاز کوچ زنبورداران به مازندران

آغاز کوچ زنبورداران به مازندران

کوچ تولید کنندگان عسل طبیعی مازندران به مناطق جنگلی و ییلاقی آمل آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از آغاز کوچ بهاره تولید کنندگان عسل طبیعی مازندران و انتقال کلنی‌های زنبور عسل این استان به مناطق جنگلی و ییلاقی شهرستان آمل خبر داد.

امینی گفت: به منظور هماهنگی اسکان زنبورداران به مناطق جنگلی و ییلاقی و سهولت در امر جابجایی و اسکان و فراهم نمودن امکانات زنبورداران،جلسه‌ای در محل بخشداری لاریجان با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل و بخشدار لاریجان برگزار و متهیدات لازم اندیشده شد.

وی افزود:از سوی هیئت مدیره تعاونی زنبورداران شهرستان آمل و با شرکت رؤسای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش لاریجان آمل،نیازهای اولیه زنبورداران شامل تأمین شکر و نیز کلنی‌های جدید تأمین ودر اختیار زنبورداران قرار داده خواد شد.

مدیر جهاد کشاورزی آمل،به فعالیت و ساماندهی شدن حدود ۶۴۵ بهره بردار و پرورش دهنده زنبورعسل در این شهرستان آمل در قالب تعاونی‌های زنبورداران اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون تعداد ۷۱۰ بهره‌بردار و زنبوردار آملی در تولید عسل در این شهرستان فعالیت می کنندکه تاکنون ۶۴۵ زنبوردار آملی زیر پوشش تعاونی زنبورداران ساماندهی شدند.

امینی، با اشاره به اینکه این شهرستان در تولید عسل رتبه دوم در استان مازندران را دارد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال در مجموع ۳۲ تن عسل در شهرستان آمل تولید و به بازارهای مصرف داخلی عرضه شود.

وی ابراز امیدواری کرد:‌ به علت مناسب بودن شرایط آب و هوایی، کوچ به موقع زنبورستانها به مراتع ییلاقی و جنگلی و رویش گیاهان مناسب و شهددهی به موقه گل‌ها امسال میزان تولید عسل در آمل افزایش یابد.

شهرستان آمل با دارا بودن سه ناحیه ییلاقی، جنگلی و دشت دارای شرایط مناسب برای پرورش زنبور و تولید عسل طبیعی است.