مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > آموزش مهارتی به پرورش‌دهندگان زنبور عسل در قزوین

آموزش مهارتی به پرورش‌دهندگان زنبور عسل در قزوین

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برای ارتقای دانش و مهارت حرفه‌ای و آشنایی بهره‌برداران از روش‌های مهارتی نوین پرورش‌دهندگان زنبور عسل استان تحت آموزشهای مهارتی درجه یک قرار گرفتند.

کاووسی افزود: در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان با نحوه صحیح پرورش، نگهداری و زمستان‌گذرانی، پوره‌گیری، بیماری‌ها شایع زنبور و روش‌های درمان آشنا شدند.

وی ادامه داد: این دوره چهار روزه آموزش فنی و حرفه‌ای درجه یک با همکاری اتحادیه زنبورداران استان و با حضور بیش از ۴۰ نفر (۱۸۰ نفر روز) از بهره برداران پرورش‌دهنده زنبور عسل برگزار شد.

به گفته این مسئول، در پایان دوره، برای فراگیران گواهینامه فنی و مهارتی صادر می‌شود.

وی به استمرار برگزاری دوره‌های آموزشی پرورش زنبور عسل اشاره و خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای سطح دانش پرورش‌دهندگان زنبور عسل، دوره‌های فنی و حرفه‌ای مدیریت پرورش زنبور عسل در این استان به صورت مداوم برگزار می شود.

کاووسی اضافه کرد: امروزه پرورش زنبور عسل بصورت یک حرفه درآمدزا مطابق با موازین علمی است.

وی یادآور شد: اهمیت زنبورداری وقتی مشخص می‌شود که بدانیم زنبور عسل علاوه بر تولید عسل، موم، ژله رویال، گرده گل، زهر و سایر فرآورده‌ها و همچنین در گرده‌افشانی گیاهان و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی و حفظ محیط زیست نقش حایز اهمیتی ایفا می‌کند.