مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > احداث مجهزترین آزمایشگاه عسل در اردبیل

احداث مجهزترین آزمایشگاه عسل در اردبیل

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از ایجاد مجهز ترین آزمایشگاه تشخیص کیفی عسل در منطقه شمالغرب کشور تا سال آینده در اردبیل خبر داد.

صالحی تصریح کرد: با توجه به اینکه عسل یکی از محصولات اصلی صادراتی استان و منطقه است لازم است با دقت و توجه ویژه و با نظارت کامل دستگاههای اجرایی مرتبط وارد بازار مصرف شود.

وی افزود: در حال حاضر برای تشخیص کیفیت و درجه خالصی آزمایشگاه دامپزشکی مناسب ترین آزمایشگاه است و با چند آزمایش ساده می توان میزان خلوص عسل را تشخیص داد.

صالحی با انتقاد از افزایش بی رویه تعداد عسل فروشیهای حاشیه جاده ها ادامه داد: این افراد بدون مجوز فعالیت می کنند و برخورد قانونی با آنها به دلیل اینکه در حوزه راه و ترابری است به عهده این دستگاه اجرایی می باشد.

وی با اشاره به عرضه عسل ناخالص از سوی این فروشندگان تصریح کرد: ناسالم ترین و غیر خالص ترین عسلهای استان در همین مغازه های بین راهی فروخته می شود که غلظت عسل را با شهد شکر کاهش می دهند.

این مسئول متذکر شد: عنوان “عسل سیاه ملکه” که در اکثر این مغازه ها و حتی برخی فروشگاههای داخل شهر دیده می شود وجود خارجی ندارد و این عسل به حدی کمیاب است که امکان فروش گسترده آن غیر ممکن است.