مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > استقرار بیش از ۲۵ هزار کلنی زنبور در شوشتر

استقرار بیش از ۲۵ هزار کلنی زنبور در شوشتر

مدیر جهاد کشاورزی شوشتر از استقرار ۲۵ هزار و ۱۲۵ کلنی زنبور در شهرستان شوشتر خبر داد و گفت: این زنبورها از استان‌های دیگر به خوزستان آورده ‌شده‌اند.

پوررکنی در بازدید از مزارع گندم شهرستان شوشتر اظهار کرد: در شرایط کنونی ۲۵ هزار و ۱۲۵ کلنی زنبور از استان‌های سردسیر کشور به ویژه اردبیل، کردستان و لرستان به شهرستان شوشتر وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه شرایط کنونی آب‌وهوایی خوزستان افزود: شرایط آب و هوایی خوزستان برای پرورش زنبور و تولید عسل بسیار مناسب است و به این دلیل زنبورداران خوزستان و شوشتر را برای این کار انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تنوع گیاهی در شوشتر بسیار زیاد است، خاطر نشان کرد: یکی از مسائلی که برای پرورش دهندگان عسل بسیار اهمیت دارد تولید عسل با گونه‌های مختلف گیاهی است که به این منظور شوشتر

بهترین شرایط را برای این کار دارد.

پوررکنی با اشاره به اینکه از زنبورداران حمایت می‌کنیم، تاکید کرد: در صورت وجود مشکل برای رفع موانع حضور و تامین مایحتاج به زنبورداران کمک می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: وجود زنبورها در شوشتر برای گرده‌افشانی بسیار نیاز است و به این دلیل از حضور این موجودات بسیار مفید در شوشتر حمایت می‌کنیم.