مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > استقرار ۵ هزار کندوی عسل در وحدتیه

استقرار ۵ هزار کندوی عسل در وحدتیه

رئیس جهاد کشاورزی وحدتیه (یکی از شهرستان‌های دشتستان استان بوشهر) گفت: در حال حاضر تعداد پنج مزرعه پرورش زنبور عسل در وحدتیه با بیش از ۵ هزار کندو به پروررش زنبور و تولید عسل مشغول هستند. دایتی اظهار داشت: خدمت‌رسانی به مردم و کشاورزان منطقه از مهم‌ترین برنامه‌های جهاد کشاورزی است و تا حدود زیادی در این راستا موفق بوده‌ایم.

وی ادامه داد: رفع مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان این عرصه مورد توجه مسئولان قرار دارد و با توجه به اینکه سال گذشته از سوی مقام معظم رهبری به نام سال تولید ملی نامگذاری شده بود، شاهد تلاش‌های خوب فعالان و تولیدکنندگان عرصه کشاورزی بودیم.

وی با اشاره به استعداد وحدتیه در پرورش زنبور عسل ابراز داشت: در حال حاضر تعداد پنج مزرعه پرورش زنبور عسل در وحدتیه با بیش از ۵ هزار کندو به پرورش زنبور و تولید عسل مشغول هستند.

این مسئول گفت: مناطق اطراف وحدتیه به علت وجود درختان و زمین‌های زراعی زیاد مکان مناسبی برای زنبورداری و پرورش عسل است و باید استفاده بهینه را از این موقعیت ببریم.

دایتی یادآور شد: عسل‌های تولیدی در فصل تابستان به بازارهای استان و دیگر استان‌های همجوار صادر خواهد شد.

وی در پایان اضافه کرد: باید از تمام توان و پتانسیل موجود برای افزایش کیفیت محصولات استفاده کنیم و از کشاورزان نیز انتظار داریم در کیفیت‌بخشی به محصولات خود اهتمام ورزند.