مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > اصلاح زنبورستان‌ها و بکارگیری ملکه‌های اصلاح شده

اصلاح زنبورستان‌ها و بکارگیری ملکه‌های اصلاح شده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: اصلاح زنبورستان‌ها و بکارگیری ملکه‌های اصلاح شده زنبور عسل از اولویتهای این سازمان است و تحقق آن موجب رونق زنبورداری در البرز می شود.

منصورخاکی در خصوص ضرورت اصلاح زنبورستان‌ها در استان البرز افزود: استان البرز جایگاه قابل توجهی در زمینه زنبورداری دارد و این امر، ضرورت اصلاح زنبورستانهای این استان را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: اصلاح زنبورستان‌ها کمک می‌کند تا فعالیتهای زنبورداری با کیفیت و کارآیی بالاتری انجام شود و نتیجه کار نیز بازدهی بیشتری داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: توزیع ملکه‌های اصلاح شده از دیگر ضرورتها در البرز است و با توجه به این امر، ۶۰۰ فروند ملکه اصلاح شده توزیع شده است.

۶۰۰ فروند ملکه اصلاح شده بین ۱۱۰ زنبوردار برتر توزیع شد

منصورخاکی در خصوص تعداد زنبوردارانی که این میزان ملکه اصلاح شده بین آنها توزیع شده نیز افزود: این تعداد ملکه میان ۱۱۰ نفر از زنبورداران برتر توزیع شد.

وی ادامه داد: اصلاح ملکه‌ها از موضوعات مهم مرتبط با زنبورداری است و تداوم این امر موجب توسعه و پیشرفت در زنبورداری استان البرز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: در خصوص اصلاح ملکه زنبور عسل، روی ملکه‌های بومی ایران و ملکه‌های معروف دنیا کار می‌شود و اقدامات لازم در این خصوص صورت می‌گیرد.

منصورخاکی افزود: استان البرز در بسیاری از زمینه‌های مرتبط با کشاورزی و دامداری جایگاه بسیار مهمی در کشور دارد و زنبورداری نیز یکی از این زمینه ها محسوب می‌شود.