مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > افتتاح اولین کارخانه بسته بندی عسل در آذربایجان غربی

افتتاح اولین کارخانه بسته بندی عسل در آذربایجان غربی

نخستین واحد بسته بندی عسل جنوب استان آذربایجان غربی با مساحت ۳۵۰ مترمربعی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، در مهاباد به بهره‌برداری رسید.

احمدی مدیرعامل این شرکت تولیدی در این مراسم با بیان اینکه این کارخانه دارای دو بخش آزمایشگاه و بسته بندی است، گفت: کارخانه بسته بندی عسل جنوب استان با سرمایه‌ای بیش از پنج میلیارد ریال احداث شده است که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال آن از محل تسهیلات بانکی تامین و بقیه آن آورده شخصی است .

وی ظرفیت سالانه این واحد تولیدی را ۳۵۰ تن اعلام کرد و یادآور شد: عسل تولیدی در این کارخانه در بسته‌های ۲۵۰ و ۵۰۰ گرمی و یک کیلوگرمی تهیه روانه بازار مصرف می‌شود.

احمدی، تولید ژل و موم عسل و متعلقات دیگر زنبورداری را از دیگر برنامه‌های آینده این کارخانه عنوان کرد.

دمکری مدیر جهاد کشاورزی مهاباد نیز در این مراسم با بیان اینکه عسل این شهرستان بدلیل مرغوبیت آن علاقه مندان فراوانی در داخل و بویژه خارج از کشور دارد، افزود: با احداث این کارخانه امر صادرات عسل این شهرستان به بازارهای خارجی بویژه کشورهای همجوار تسهیل می‌شود.

وی گفت: با بهره برداری از این واحد تولیدی که برای هشت نفر به صورت مستقیم و بیش از یکصد نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است این شهرستان قادر خواهد بود علاوه بر عسل این شهرستان، عسل تولید شده در سایر شهرستانهای همجوار را نیز جذب و فرآوری کند.

دمکری افزود: شهرستان مهاباد یکی از قطبهای مهم تولید عسل در کشور به شمار می‌رود که به دلیل طبیعی بودن آن از شهرت زیادی برخوردار است.

کارخانه بسته بندی عسل جنوب استان با حضور معاون استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار ویژه این شهرستان در چهارمین روز از هفته دولت روز یکشنبه به بهره‌برداری رسید.