مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > افزایش تولید عسل در ایلام

افزایش تولید عسل در ایلام

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: تولید عسل در ایلام افزایش یافته است.

شیرخانی اظهار داشت: سال گذشته از ۵۲ هزار و ۸۷۴ کلنی زنبور عسل در استان ایلام ۱۳۷ تن عسل مرغوب تولید شد.

وی ادامه داد: ارزش اقتصادی این میزان عسل تولید شده بر اساس برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی استان ایلام یک میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان بوده است.

این مسئول اضافه کرد: بر اساس اعلام کارشناسان امر امسال میزان تولید عسل در ایلام به بیش از ۴۰۰ تن می‌رسد که در مقایسه با سال گذشته از رشد دو برابری برخوردار شده است.

شیرخانی تصریح کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی استان ایلام نیز ارزش اقتصادی این میزان تولید عسل را ۵ میلیارد و ۲۸۲ میلیون تومان برآورد کرده‌اند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در حال حاضر هزار و ۱۰۳ بهره‌بردار در تولید عسل در استان ایلام اشتغال دارند.

وی ادامه داد: برای این تعداد بهره‌بردار در مجموع طی سال گذشته هزار ساعت برنامه آموزشی توسط معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام برپا شده است.

این مسئول اضافه کرد: ۲۶۵ تن شکر یارانه‌ای نیز طی امسال بین بهره‌برداران و زنبورداران استان ایلام از سوی این دستگاه اجرایی توزیع شده است.

شیرخانی تصریح کرد: ارزش اقتصادی این میزان شکر یارانه‌ای توزیع شده بین زنبورداران استان ایلام ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: با عنایت به توسعه واحدهای تولیدی استان ایلام پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار و ۵۰۰ کلنی زنبور عسل تا پایان امسال به مجموع کلنی‌های استان افزوده شود.