مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
امروز: ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > افزایش دو برابری تولید عسل در سیستان و بلوچستان

افزایش دو برابری تولید عسل در سیستان و بلوچستان

مدیر جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: میزان تولید عسل در سیستان و بلوچستان به بیش از دو برابر در مقایسه با سال گذشته افزایش یافت.

نجفی عنوان کرد: میزان تولید عسل در استان و در سال گذشته ۱۲ تن بود که این مقدار در سال جاری به ۲۶ تن رسید.

وی با بیان اینکه تولید عسل و کندوداری تا کنون برای ۷۴ نفر به طور مستقیم در سراسر استان اشتغالزایی ایجاد کرده است افزود: تعداد کندوها در سال گذشته یک هزار و ۷۰۰ کلنی بوده که در سال جاری به دو هزار و ۸۵۰ کلنی افزایش یافته است.

وی افزود: خوشبختانه توسعه و استقبال کشاورزان و بهره‌گیری آنها از کندوهای عسل تا کنون برای زنبورداران هشت میلیارد ریال سود خالص در بر داشته است.

وی بیشترین میزان تولید عسل در استان را مربوط به شهرستان های نیکشهر، خاش و دلگان دانست و افزود: از محل طرح توسعه به ۲۷ نفر از پرورش‌دهندگان زنبور و تولید کنندگان عسل مبلغ هشت میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

نجفی بیان داشت: شرایط مناسب آب و هوایی و وجود انواع گونه‌های گیاهی در جنوب استان بسیاری از کشاورزان کشاورزان منطقه را تشویق به افزایش تعداد کندوها کرده است.

وی اضافه کرد: بیشتر کشاورزان در کنار کار کشاروزی در مزارع خود به پرورش زنبور عسل نیز مشغول هستند و درآمد خوبی نیز از محل فروش عسل بدست می آوردند.