مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > افزایش ۲۵% تولید عسل در استان فارس

افزایش ۲۵% تولید عسل در استان فارس

زنبورداری و تولید عسل در فارس زمینه اشتغال ۳ هزار و ۲۶۰ نفر را فراهم کرده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه تولید و پرورش ملکه زنبور عسل در فارس یک صنعت ویژه محسوب می‌شود، گفت: استان فارس در تولید و پرورش ملکه از سایر استان‌ها پیشتاز است.

صادقی ادامه داد: امسال در این استان ۸ هزار و ۵۰۰ ملکه زنبور عسل تولید شده و به ارزش اقتصادی هر فروند ۲۵ هزار تومان به سایر استان‌های کشور ارسال می‌شود.

وی از افزایش ۲۵ درصدی تولید عسل نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و ۵۲۰ تن عسل از ۵۴۳ هزار کندو استخراج شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی فارس به صادرات عسل به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و استان‌های دیگر اشاره کرد و گفت: زنبورداری و تولید عسل در فارس زمینه اشتغال ۳ هزار و ۲۶۰ نفر را فراهم کرده است.

صادقی کازرون را قطب تولید‌ عسل دانست و افزود شهرستان‌ کازرون با ۶۰ هزار کندو و تولیدی معادل ۵۴۰ تن به عنوان توانمندترین شهرستان فارس شناخته شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: تولید عسل در فواصل سرد در مناطق گرمسیری و در فواصل گرم در مناطق کوهستانی استان انجام می‌شود.

وی یادآور شد:  فیروزآباد با ۵۵ هزار کندو تولید ۵۰۰ تن عسل و جهرم با ۳۵ هزار کندو و تولیدی برابر با ۳۳۰ تن به ترتیب مقام اول تا سوم تولید عسل را در استان فارس به خود اختصاص داده‌اند.

صادقی بیان کرد: هم اکنون قیمت عسل تولیدی در فارس با توجه به کیفیت مطلوب آن در ازای هر کیلو، ۱۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.