مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > ایجاد ۳۰۰ شغل با پرورش زنبور عسل در جهرم

ایجاد ۳۰۰ شغل با پرورش زنبور عسل در جهرم

رئیس اداره جهاد کشاورزی جهرم گفت: زنبور و تولید عسل در جهرم زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را به طور مستقیم فراهم کرده است.

بهجو اظهار داشت: سالانه ۳۰۰ تن عسل از کندوهای زنبور عسل این شهرستان تولید و محصول به دست آمده به داخل و خارج کشور صادر می‌شود.

این مسئول افزود: وجود باغات فراوان در شهرستان جهرم باعث شده تا محل بسیار مناسب برای تغذیه زنبور از شهد شکوفه‌های درختان حاصل شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی جهرم با اشاره به جایگاه ویژه این شهرستان در تولید مناسب محصول عسل، ابراز داشت: این شهرستان دارای ۳۰ تا ۳۵ هزار کلنی زنبور عسل بوده و از لحاظ تولید جایگاه برتر استان فارس را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه پرورش زنبور و تولید عسل در جهرم زمینه اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر را به طور مستقیم فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: عسل از هزاران سال پیش به عنوان یک کالای تجاری مطرح و در درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد داشته و روز به روز نیز بر اهمیت تولید آن افزوده شده است.

آمار بالای تولیدات مربوط به بخش کشاورزی در جهرم نشان از اهمیت این موضوع و تلاش‌های مردم این شهرستان دارد به طوری که جهرم به عنوان قطب تولید محصولات باغی نه تنها در فارس بلکه در سطح کشور و حتی بالاتر از آن شناخته شده است.

سالانه محصولات بسیاری از این شهرستان به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می‌شود که این امر می‌طلبد تا بخش کشاورزی جهرم از حمایت ویژه برخوردار شده و مورد حمایت جدی مسئولان عالی کشور قرار گیرد.

با توجه به قول مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از بخش کشاورزی جهرم هنوز این امر عملی نشده و امیدواریم با سفر آینده مقام عالی این وزارتخانه به این شهرستان که در هفته‌های آینده انجام می‌شود وعده های مسئولان در حمایت از بخش کشاورزی جهرم عملی شود.