مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برداشت بیش از ۷۰ تن عسل در لنگرود

برداشت بیش از ۷۰ تن عسل در لنگرود

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود از برداشت ۷۸ تن عسل طی سال جاری در این شهرستان خبر داد.

بهشتی در جلسه کشاورزی این شهرستان افزود: این میزان عسل از سوی ۱۵۵ زنبوردار لنگرودی از شش هزار و ۶۹۶ کلنی به ارزش ریالی ۱۵ میلیارد ریال برداشت شده است.

وی اظهارداشت: ارزش زنبور عسل و نقش آن در گرده افشانی و بارور ساختن محصولات کشاورزی و گونه‌های مختلف گیاهان زراعی، باغی و مرتعی و همچنین کاربرد های فراوان عسل، موم، برم موم، ژله رویال، گرده گل و زهر زنبور عسل به عنوان مواد خوراکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی در سطوح مختلف تولید، مصرف خانگی و صنعتی از گذشته همواره شناخته شده است.

مدیرجهاد کشاورزی لنگرود گفت: این ارزش و اهمیت امروزه با پیشرفت علم آگاهی به اهمیت نقش این حشره در حفظ محیط زیست و ادامه حیات بشری افزایش یافته است.

وی افزود: استفاده از محصولات طبیعی زنبور عسل با استفاده از تکنولوژی های صنعتی برای فرآوری بهتر و سود بیشتر می تواند افق روشنی برای آینده صنعت زنبورداری را فراهم آورد.

بهشتی اظهارداشت: با سرمایه گذاری در این بخش و آموزش تولید کنندگان در برداشت کیفی این محصولات در بسته بندی های مناسب با فراهم کردن زمینه مصرف داخلی و صادرات این محصولات می توان گامی موثر در اقتصادی شدن این حرفه برداشت تا زمینه اشتغال بیشتر در بخش فراهم شود.