مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برداشت نیم تن عسل در بروجن

برداشت نیم تن عسل در بروجن

دبیر زکات شهرستان بروجن گفت: برهمین اساس هم اکنون ۵۰۰ کیلوگرم عسل به ارزش ۵۰ میلیون ریال در قالب طرح نحل از زنبورستان‌های این شهرستان برداشت شد.

عدنانی اظهار کرد: در زکات مستحبی زنبورداران تعدادی از کندوهای خود را به نیت زکات مستحب در نظر می‌گیرند و در دوره‌های برداشت عسل، محصول آن را برای فقرا و نیازمندان اختصاص می‌دهند.

وی افزود: تاکنون ۵۰ نفر از زنبورداران بروجنی با حبس ۱۰۰ کندو عسل به نیت زکات مستحب، گام مثبتی در راستای احیای این فریضه فراموش شده الهی برداشته‌اند.

عدنانی تصریح کرد: برهمین اساس هم اکنون ۵۰۰ کیلوگرم عسل به ارزش ۵۰ میلیون ریال در قالب طرح نحل از زنبورستان‌های شهرستان بروجن برداشت شد که به فضل پروردگار متعال در زمینه کمک به فقرا، نیازمندان و دیگر مصارف زکات هزینه شده است.

دبیر زکات شهرستان بروجن با بیان اینکه این طرح برای نخستین بار در شهرستان بروجن اجرا شده است، گفت: این طرح برای نخستین بار در سال ۱۳۹۰ در شهرستان بروجن ابداع شد و امسال در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

عدنانی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‎شود تا پایان امسال این میزان برداشت محصول به یک و نیم تن افزایش یافته و مشارکت بیشتری از زنبورداران در این طرح را شاهد باشیم.

وی افزود: هم اکنون ۱۲۰ زنبوردار در سطح شهرستان بروجن مشغول به فعالیت در حرفه زنبورداری و تولید عسل هستند.