مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برداشت ۱۰۰تن عسل کنار در خوزستان

برداشت ۱۰۰تن عسل کنار در خوزستان

رییس اتحادیه تعاونی زنبورداران خوزستان با بیان این‌که برداشت عسل گل‌کنار از نیمه مهرماه آغاز شده است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۱۰۰ تن عسل گل‌ کُنار از مزارع استان برداشت شود.

کریمی اظهارکرد: عملیات برداشت عسل تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت، از هر کندوی عسل به طور میانگین می‌توان دوکیلو عسل تولید کرد.

وی تصریح‌ کرد: این نوع عسل در شهرهای کُنارخیز مانند شوشتر، دزفول، گتوند، بهبهان، مسجدسلیمان، لالی، ایذه و باغملک تولید می‌شود، درحال حاضر حدود ۱۱۰ هزار کندوی عسل ویژه گل کنار در استان فعال است.

رییس اتحادیه تعاونی زنبورداران خوزستان در ادامه با بیان اجرایی شدن طرح بیمه زنبورداری، از زنبورداران استان خواست که نسبت به بیمه شدن خود اقدام کنند و گفت: زنبورداران باید برای استفاده از مزایای بیمه تأمین اجتماعی به ادارات بیمه شهرستان خود مراجعه و در صورت وجود مشکل یا ابهامی در خصوص بیمه، موارد را به اتحادیه اعلام کنند.

کریمی بیان‌کرد: طرح توسعه کشاورزی در استان در حال اجرا است و متقاضیان و علاقه‌مندان به زنبورداران می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند؛ در قالب این طرح به متقاضیان وام ۱۰ میلیون تومانی اعطا می‌شود.

وی عنوان‌ کرد: همچنین کسانی که می‌خواهند واحد زنبوردارای خود را توسعه دهند می‌توانند در طرح توسعه کشاورزی ثبت‌نام کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.