مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برپایی غرفه دائمی عسل در بابل

برپایی غرفه دائمی عسل در بابل

مدیرعامل شرکت تعاونی زنبورداران بابل از ایجاد غرفه دائمی عسل در شهرستان در آینده نزدیک خبرداد و گفت: برای حمایت از تولیدکنندگان و ارائه مستقیم محصولات به دست مصرف‌کننده غرفه دائمی عسل ایجاد می‌شود.

روح‌الله‌زاده در حاشیه برگزاری نخستین جشنواره ملی چای و عسل در پارک نوشیروانی بابل اظهار داشت: ۶۴ هزار و ۵۵۰ کلنی زنبور در بابل وجود دارد که به طور متوسط ۸۰۰ تن در سال تولید عسل شهرستان بابل است.

وی با اشاره به اینکه شرکت تعاونی زنبورداران بابل از سال ۶۰ تأسیس شد بیان کرد:‌ بنده نیزبه مدت ۱۲ سال به صورت حرفه‌ای به کار زنبورداری مشغول بوده و از سال ۸۱ فعالیت خود را دراین شرکت تعاونی آغاز کردم.

روح‌الله‌زاده تصریح کرد: شرکت تعاونی پل ارتباطی بین زنبورداران و دستگاه‌های دولتی است‌ که مهم‌ترین کار آن دادن معرفی‌نامه به زنبورداران برای دستگاه‌ها‌، جهاد و سیستم شبکه دامپزشکی است.

وی با اشاره به اینکه حداقل ۶۰ درصد تولید عسل بابل به استان‌های دیگر صادر می‌شود افزود: مهم‌ترن مشکل زنبورداران ضعف فرهنگ‌سازی درخصوص اهمیت عسل بوده که متأسفانه هنوز جایگاه واقعی آن در جامعه تثبیت نشده است.

مدیر عامل شرکت تعاونی زنبورداران بابل گفت: از مسئولین خواستار رفع مشکلات و سنگ‌اندازی‌های موجود در این عرصه هستیم.

وی با بیان این مطلب که پنج غرفه از جشنواره ملی عسل به بابل اختصاص دارد اذعان داشت: اگر همکاری و حمایت مسئولین و دولت و تسهیلات بانکی باشد، تولید‌کنندگان داخلی بهترین عسل را در چند برابر ظرفیت فعلی تولید کرده و گام موثری در خودکفائی بردارند.

روح‌الله‌زاده با اشاراه به اینکه با تولید عسل خالص می‌توان جلوی داروی شیمیایی را گرفت افزود: می‌توان با مصرف عسل طبیعی یونجه جلوی بیماری کلیه، عسل آویشن جلوی باکتری و ویروس و با عسل بهار نارنج بیماران اعصاب و روان را مداوا کرد.

وی تصریح کرد: در سنوات گذشته شرکت تعاونی‌ دارو و شکر یارانه‌ای در اختیار زنبورداران قرار می‌داد که در حال حاضراین یارانه دارو و شکر قطع شده است.

وی به مهمترین خدمات شرکت تعاونی در قبال زنبورداران اشاره و تصریح کرد: دادن مجوز حمل ونقل کوچ، صدور دفترچه ،معرفی به بانک‌ها، تأمین نهادهای اولیه زنبورداری، از قبیل جعبه، شکر، موم، دارو و وسایل ریز زنبورداری به زنبورداران از طریق شرکت تعاونی انجام می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت دو شرکت تعاونی در بابل بیان کرد: ‌شرکت تعاونی زنبورداران بندپی شرقی و شرکت تعاونی زنبورداران بابل دو شرکت تعاونی موجود در بابل بوده که به ارائه خدمات به زنبورداران می‌پردازند.

روح‌الله‌زاده خطاب به مردم گفت: شرکت تعاونی مطمئن‌ترین مکان خرید عسل طبیعی است زیرا عسل سالم را‌ مستقیم از زنبورداران خریداری و در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.