مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برگزاری دوره آموزشی‌ زنبورداری در قزوین

برگزاری دوره آموزشی‌ زنبورداری در قزوین

سرپرست آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: دومین دوره آموزشی بهداشت و بیماری‌های زنبور عسل با همکاری مدیریت ترویج و تعاونی زنبورداران استان در محل اداره کل دامپزشکی استان قزوین برگزار شد.

کشاورز اظهار داشت: در ادامه روند برگزاری دوره‌های حضوری برای بهره‌برداران خدمات دامپزشکی و با توجه به برنامه‌ریزی به عمل آمده برای برگزاری مستمر و منظم دوره‌های مزکور در این دوره آموزشی که با شرکت بیش از ۵۰ نفر از زنبورداران استان قزوین صورت گرفت، بهداشت زنبورستان‌ها و روش‌های پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های زنبور عسل به ویژه مبارزه بیولوژیک، به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.

وی بیان داشت: استان قزوین با دارا بودن بیش از ۷۰ هزار کندوی زنبور عسل و دارا بودن آب و هوایی معتدل و رویش گیاهی مناسب و وجود باغات میوه از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل در کشور است.

کشاورز ابراز داشت: همین مهم سبب شده تا صنعت پرورش زنبور عسل در سال‌های اخیر از رشد مناسبی برخوردار شود و بهره‌برداران جدیدی وارد این عرصه شوند که بر همین اساس این اداره کل با برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری، نسبت به ارتقای سطح علمی این افراد اقدام می‌کند.