مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برگزاری نمایشگاه تخصصی عسل در مریوان

برگزاری نمایشگاه تخصصی عسل در مریوان

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان مریوان از برگزاری نمایشگاه تخصصی عسل در نیمه دوم شهریور ماه سال جاری در این شهرستان خبرداد.

هاشمی در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه عسل در مریوان افزود: عسل مریوان جزو بهترین عسل‌های ایران است که به دلیل تنوع گیاهی منطقه دارای ارزش غذایی بالایی است و در راستای معرفی عسل مریوان این نمایشگاه برپا می‌شود.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی عسل شهرستان و منطقه، جذب گردشگر و اشتغالزایی عنوان کرد و اظهار داشت: زنبورداران شهرستان مریوان دارای اخلاق حرفه‌ای هستند و عسل تولید شده با استانداردهای این محصول مطابقت دارد و قصد داریم برای تبلیغ و معرفی این عسل مرغوب هر ساله نمایشگاهی برگزار کنیم.

کارشناس زنبورداری جهاد کشاورزی مریوان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت عسل منطقه گفت: این نمایشگاه باید هر سال در مریوان برگزار شود.

صفت پناه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امسال نیز ۸۰ تن از ۱۳ هزار کندوی زنبورداران در مریوان عسل برداشت می‌شود.

وی برگزاری دوره های تخصصی برای زنبورداران، بیمه کردن چهار هزار و ۱۰۰ کندو و همچنین پرداخت ۱۵ میلیون تومان برای آموزش ۷۵ نفر از زنبورداران را از جمله اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان مریوان در راستای تولید عسل مناسب عنوان کرد.

کارشناس زنبورداری جهاد کشاورزی شهرستان مریوان در پایان گفت: تولید ملکه و صادر کردن آن به سایر استان‌ها، میزبان بودن مریوان به عنوان برگزار کننده کلاس های آموزشی تولید ملکه و ارتقای حرفه زنبورداری از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است.