مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
امروز: ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تحت پوشش بیمه قرار گرفتن زنبورداران اسکو

تحت پوشش بیمه قرار گرفتن زنبورداران اسکو

در شش ماهه اول سال ۹۱، تعداد ۲۷ نفر از زنبورداران این شهرستان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسکو با اشاره به اینکه در تلاش هستیم همه زنبورداران بیمه شوند، گفت: این نوع بیمه مشمول یارانه ۲۷ درصد است.

ایمانی با اشاره به اهمیت صنعت زنبورداری در اقتصاد این شهرستان افزود: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده، بیمه زنبورداران از اواخر سال ۹۰ تحقق یافته و از ۲۷ درصد سهم زنبوردار، ۱۰ درصد توسط دولت و ۱۷ درصد توسط زنبوردار پرداخت می‌شود و تمام زنبورداران شهرستان می‌توانند جهت تحت پوشش قرار گرفتن خود و افراد تحت تکفل، اقدام کنند.

وی با اشاره به اجرای بند “ب” ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرایی ماده هفت قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و در راستای تعمیم و گسترش پوشش بیمه‌ای به گروه‌های خاص جامعه، خاطرنشان کرد: زنبورداران و کارفرمایان صنفی با توجه به پرداخت ۱۵ درصد از حق بیمه این‌گونه افراد از محل منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه‌ها توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، از طریق صندوق تأمین اجتماعی تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار می‌گیرند.

گفتنی است، همزمان با شروع فصل سرشماری سراسری زنبورستان‌ها، در این شهرستان اطلاع‌رسانی جهت ثبت محل استقرار کندوها از طریق نصب اطلاعیه در بولتن مدیریت جهاد کشاورزی و تعاونی زنبورداران صورت گرفته است و نیز به ۴۳۲ نفر از زنبورداران از طریق سامانه پیام کوتاه اطلاع داده شده است.