مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تقویت زنبورداری و آثار زیست محیطی کشور

تقویت زنبورداری و آثار زیست محیطی کشور

نایب رئیس اتحادیه زنبورداران و زنبوردار نمونه گفت: تقویت زنبورداری در کشور در کنار نتایج بسیاری، آثار بسیارمطلوب زیست محیطی نیز دارد.

علی آقایی در نشست مطبوعاتی رئیس و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در جمع خبرنگاران افزود: پرورش زنبور عسل از مهمترین فعالیتهای بخش کشاورزی است و هیچ ضایعاتی ندارد.

رئیس تعاونی زنبورداران کرج ادامه داد: زنبورعسل، بسیار بیشتر از تولیدات خود به محیط زیست خدمت می کند و این امر، ضرورت تقویت زنبورداری در کشور را افزایش می‌دهد.

وی گفت: در صورت فراهم شدن همه زمینه های مورد نیاز می توانیم صادرات عسل را توسعه دهیم و عسل مرغوب بیشتری به کشورهای خشک و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر کنیم.

آقایی ادامه داد: عسلهای تولیدشده در ایران، عسلهای بسیار مرغوبی هستند که این امر، امکان توسعه صادرات این محصولات را افزایش می‌دهد.

نایب رئیس اتحادیه زنبورداران ایران زمین در بخش دیگری از سخنان خود نیز افزود: عسل چهل گیاه از عسلهایی است که در ایران تولید می‌شود که این نوع عسل، بسیار مرغوب است.

وی در خصوص جایگاه استان البرز در زمینه زنبورداری نیز گفت: این استان به دلیل ویژگی هایی که دارد، از نظر زنبورداری اهمیت فراوانی دارد و بسیاری از تصمیمات مهم زنبورداری در کرج گرفته می شود.

رئیس تعاونی زنبورداران کرج ادامه داد: یکی از دلایل این امر، وجود مراکز بسیار مهم ذیربط در استان البرز است و این امر اهمیت فراوانی دارد.