مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > توزیع رایگان داروهای زنبور عسل در سمنان

توزیع رایگان داروهای زنبور عسل در سمنان

دامپزشکی شهرستان سمنان، داروهای زنبور عسل را به صورت رایگان در اختیار مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در این شهرستان قرار می‏دهد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سمنان اظهار داشت: در راستای تأمین و ارتقای بهداشت دام و فرآورده‏های دامی و توسعه اشتغال پایدار که موضوع تفاهم‏نامه مشترک میان سازمان دامپزشکی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) است، اقدامات شایان ذکری در سمنان انجام شده است.

قدس افزود: شبکه دامپزشکی شهرستان سمنان همواره تعامل و همکاری نزدیکی با مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سمنان داشته است و مددجویان تحت پوشش این مدیریت، همواره در اولویت بهره‏مندی از خدمات دامپزشکی قرار داشته‏اند.

وی گفت: واکسیناسیون و ایمن‏سازی دام‏ها علیه بیماری‏ها، مبارزه با انگل‏های خارجی دام، صدور تأییدیه‏های دامی و توزیع داروهای رایگان زنبور عسل در همین راستا انجام می‏شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سمنان همچنین از تشکیل کلاس‏های آموزشی و راهنمایی و مشاوره مددجویان به عنوان اهم خدمات این شبکه برای مددجویان کمیته امداد خبر داد.

قدس تصریح کرد: همکاری در ساماندهی، بهسازی و بازسازی جایگاه‏های نگهداری و پرورش دام و مراکز فرآوری محصولات دامی از دیگر تعهدات مشترک میان سازمان دامپزشکی و کمیته امداد است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سمنان ادامه داد: این طرح‏ها با اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به مددجویان کمیته امداد توسط دستگاه‏های متولی و بانک‏های عامل امکان‏پذیر و اجرایی خواهد بود.

قدس در پایان اضافه کرد: این امر تأثیر بسزایی در تأمین و ارتقای بهداشت دام و فرآورده‏های دامی و همچنین توسعه اشتغال پایدار که لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است، خواهد داشت.