مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > توسعه صنایع بسته‌بندی عسل از اولویت‌های گیلان

توسعه صنایع بسته‌بندی عسل از اولویت‌های گیلان

معاون امور دام جهاد کشاورزی گیلان توسعه صنایع فرآوری و بسته‌بندی عسل را از اولویت‌های مهم این سازمان دانست و گفت: صنایع فرآوری و بسته‌بندی نقش مهمی در توسعه اشتغال و پویایی اقتصادی دارند.

مهدی زاده در نشست کارشناسان حوزه دام سازمان جهاد کشاورزی از صدور پنج فقره مجوز صنایع فرآوری و بسته‌بندی عسل در استان خبر داد و افزود: ظرفیت سالانه این تعداد مجوز هشت هزار و ۵۰۰ تن است.

وی همچنین اظهارداشت: در حال حاضر گیلان دارای چهار هزار و ۳۰۱  زنبوردار  با ۲۷۷ هزار کلنی زنبور عسل است.

معاون امور دام جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه پارسال بهترین و طلایی‌ترین سال‌های تولید عسل در گیلان بود، گفت: در این سال شش هزار و ۸۵۰ تن عسل در سطح استان برداشت شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال ۹۲  افزون بر هزار تن عسل بیشتر از سال ۹۱ در گیلان برداشت شد، افزود:  این استان شمالی از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل در کشور است.

مهدی زاده با اعلام اینکه گیلان به لحاظ تولید عسل رتبه ششم تا هفتم کشوری را دارد بر ضرورت توسعه صنایع فرآوری و بسته‌بندی عسل در استان تأکید کرد.

وی همچنین با اعلام اینکه گیلان از حیث میانگین تولید مقام دوم را در کشور دارد، گفت: زنبورداری و تولید عسل یک صنعت سبز و اشتغالزا در استان است.

معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی امسال تولید عسل ۳۰ درصد کمتر از سال گذشته خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تالش، آستارا و رودسر از شهرستان‌های مهم تولید عسل استان هستند، یادآورشد: گیلان یکی از استان‌های برتر کشور در تولید عسل با کیفیت است.