مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
امروز: ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید بیش از ۲۰۰ تن عسل در کرمان

تولید بیش از ۲۰۰ تن عسل در کرمان

مدیر امور طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در سال جاری تولید عسل این منطقه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

میثم نیک‎نفس اظهار داشت: آمارگیری از زنبورستان‎های این منطقه هم‌زمان با سراسر کشور در مهرماه سال جاری انجام شد.

وی بیان داشت: پس از جمع‎بندی نهایی و همچنین دریافت آمار زنبورداران مهاجر جنوب کرمان که در سایر استان‎ها مستقر بودند، نتایج این آمارگیری مشخص شد تا در تصمیم‎گیری و برنامه‎ریزی‎های آینده مؤثر واقع شود.

نیک‎نفس تصریح کرد: سال ۹۴ در منطقه جنوب کرمان ۳۶ هزار کلنی زنبورعسل وجود دارد که با تولید ۲۷۲ تن عسل نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد در تولید و هفت درصد در تعداد کلنی افزایش داشته است.

مدیر امور طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: میانگین تولید عسل در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با یک کیلوگرم افزایش به ۷.۵ کیلوگرم رسیده است.

نیک‎نفس با اشاره به اینکه تعداد کلنی‎های سال ۹۱ برابر با ۱۸ هزار و تولید عسل ۱۵۵ تن بوده است، عنوان کرد: طبق آمار نهایی تعداد کلنی‎ها در سال ۹۴ دو برابر شده و تولید عسل ۷۵ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه فعالیت زنبورداری در راستای اقتصاد مقاومتی از برنامه‎های این مدیریت است که در این زمینه نیز اقداماتی با همکاری مدیریت‎های جهاد کشاورزی شهرستان‎ها، اتحادیه زنبورداران، صندوق کارآفرینی امید و کمیته امداد امام خمینی در حال انجام است.