مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید بیش از ۴۰۰ تن عسل در اهر

تولید بیش از ۴۰۰ تن عسل در اهر

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی اهر گفت: در سال جاری ۴۰۱ هزار و ۱۶ کیلوگرم عسل از ۳۲ هزار و ۳۳۱ کندوی این شهرستان تولید شده است.

احمدی فر افزود: شهرستان اهر با توجه به ظرفیت های طبیعی، یکی از مناطق مستعد پرورش زنبورعسل و تولید عسل در استان است و ۵۳۰ نفر بصورت مستقیم و به عنوان کندودار اقدام به تولید این ماده غذایی ارزشمند می کنند.

وی در خصوص تعداد کندوهای عسل موجود در این شهرستان نیز گفت: براساس آمارگیری سراسری سال ۹۲، ۳۲ هزار و ۳۳۱  کندوی زنبورعسل در اهر وجود دارد که ۳۲ هزار و ۶۳ کندو مدرن و ۲۶۸ کندو بومی هستند که بدلیل قراگیری این شهرستان در منطقه ارسباران به عنوان یکی از نواحی رویشی سه گانه ایران، امکان توسعه این صنعت سودمند در اهر مهیا است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی اهر در مورد میزان عسل تولیدی از این دو نوع کندو نیز خاطر نشان شد: در فصل تولید این محصول درسالجاری ۳۹۹ هزار و ۳۱۶ کیلوگرم عسل از کندوهای مدرن و یکهزار و ۷۰۰ کیلوگرم عسل نیز از کندوهای بومی تولید شده که تلاش می کنیم با ارائه دوره های آموزشی اقدامات خوبی را برای استفاده بهینه از منابع موجود در بخش کشاورزی و بویژه زنبورداری اهر انجام دهیم.