مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید بیش از ۴۰۰ تن عسل در جم

تولید بیش از ۴۰۰ تن عسل در جم

رئیس جهاد کشاورزی جم(یکی از شهرستان‌های استان بوشهر) از تولید ۴۴۰ تن عسل در شهرستان جم خبر داد.

یوسفی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در عرصه کشاورزی از اولویت‌های مسئولان است و در شهرستان جم برای تحقق این مهم نهایت تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

وی افزود: ارائه تسهیلات کم‌بهره و طولانی‌مدت به کشاورزان در دستور کار قرار دارد و به گونه‌ای عمل می‌کنیم که رضایت خاطر کشاورزان و تولیدکنندگان را فراهم کنیم.

رئیس جهاد کشاورزی جم خاطرنشان کرد: جم در عرصه تولید عسل در استان جایگاه ویژه‌ای دارد و بیشترین تعداد کندوهای عسل را به خود اختصاص داده است.

یوسفی از تولید ۲۸ کیلوگرم عسل از هر کندو در شهرستان جم خبر داد و تصریح کرد: این میزان تولید از هر کندو نشان دهنده موفقیت کشاورزان شهرستان جم است.

وی از تولید ۴۴۰ تن عسل در جم خبر داد و گفت: بر اساس آمار موجود بیش از ۱۶ هزار کندوی عسل در جم فعال است و در مجموع سالانه بیش از ۴۴۰ تن عسل در این شهرستان تولید و به بازار عرضه می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی جم بیان کرد: با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر هم‌اکنون در برخی از مناطق کشاورزی با کمبود آب مواجه هستیم که برای رفع دغدغه‌های این عزیزان برنامه‌ریزی می‌کنیم.

یوسفی افزود: سرکشی از مزارع و کشتزارهای کشاورزی و رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان واقعی از اولویت‌های مدیریت کشاورزی است و انتظار داریم سایر مسئولان نیز به طرز شایسته‌ای این قشر زحمت‌کش را مورد حمایت قرار دهند.