مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید سالانه بیش از ۱۴۰ تن عسل در جیرفت

تولید سالانه بیش از ۱۴۰ تن عسل در جیرفت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: این شهرستان با دارا بودن بیش از ۱۷ هزار کلنی زنبور عسل و تولید بیش از ۱۴۵ تن عسل یکی از قطب‌های مهم پرورش زنبور عسل است.

سیفی اظهار داشت: این شهرستان با دارا بودن بیش از ۱۷ هزار کلنی زنبور عسل و تولید بیش از ۱۴۵ تن عسل و با توجه به شرایط آب و هوائی و تنوع اقلیم‌های گرمسیری، نیمه‌گرمسیری و سردسیری یکی از قطب‌های مهم پرورش زنبور عسل است.

وی افزود: سال گذشته با تصویب ۵۰ پرونده در زمینه پرورش زنبور عسل به ظرفیت ۶ هزار و ۵۰۰ کلنی از محل اعتبار توسعه بخش کشاورزی زمینه اشتغالزایی ۵۲ نفر و افزایش تولید عسل از ۱۴۵ تن در سال به ۱۹۷ تن در سال صورت گرفت که رشدی معادل ۳۶ درصد است.

سیفی با اشاره به برداشت گل محمدی از گلستان‌های شهرستان جیرفت تصریح کرد: شهرستان جیرفت با سطح زیر کشت بیش از ۳۰۰ هکتار یکی از تولیدکنندگان گل محمدی استان کرمان محسوب می‌شود و عمده گلستان‌های شهرستان در بخش‌های جبالبارز، ساردوئیه و اسفندقه است که با توجه به اقلیم آب و هوای خاص تولید گل محمدی در این مناطق مقرون به صرفه و اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: برداشت این محصول از اواخر فروردین‌ماه آغاز و تا اواخر اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، عملکرد برداشت گلبرگ تر از هر هکتار حدود یک تن است که پیش‌بینی می‌شود، بیش از ۳۰۰ تن گلبرگ تر در سال جاری از گلستان‌های جیرفت برداشت شود.