مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید سالانه ۳۰ تن عسل در لارستان

تولید سالانه ۳۰ تن عسل در لارستان

رئیس جهاد کشاورزی لارستان با بیان اینکه سالانه ۲۹ تن عسل در لارستان تولید می‌شود، گفت: متوسط برداشت عسل از هر کندو ۸ کیلوگرم است و کاهش یا افزایش تولید به بارندگی در طول سال بستگی دارد.

هوشمند اظهار کرد: پرورش زنبور عسل در لارستان به صورت پراکنده و در نقاط مختلف صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در لارستان ۲ هزار کلنی زنبور عسل وجود دارد که به صورت مستقیم برای ۲۰ نفرشغل ایجاد کرده، افزود: متوسط برداشت عسل در لارستان، به ازای هر کندو ۸ کیلوگرم است و کاهش یا افزایش تولید به بارندگی در طول سال بستگی دارد.

وی با بیان اینکه به طور میانگین در لارستان ۲۹ تن عسل در سال تولید می‌شود، خاطر نشان کرد: در این شهرستان عسل کنار، عسل مرکبات، عسل سه خارو، عسل بادام کوهی با کیفیت‌های بالا تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: بخشی از عسل‌های تولیدی در لارستان توسط مسافران و گردشگران به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

معاون جهاد کشاورزی فارس درباره فصول برداشت عسل در لارستان، افزود: طبیعی است که به دلیل شرایط خاص اقلیمی و گرمی هوای شهرستان تولید رضایت بخشی در زمینه عسل نداشته باشیم، ولی در فصل بهار که گل کنار در این منطقه به وفور یافت می‌شود، شاهد مهاجرت زنبورداران از مناطق مختلف کشور به لارستان هستیم.

وی تعداد کندوهای عسل در سطح منطقه لارستان را ۱۶ هزار و ۱۸۷ کندو عنوان و خاطر نشان کرد: این کندوها متعلق به ۵۱ زنبوردار است که سال گذشته وارد لارستان شدند.