مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید سالانه ۳۰۰ تن عسل در تکاب

تولید سالانه ۳۰۰ تن عسل در تکاب

مدیر جهاد کشاورزی تکاب (یکی از شهرستانهای استان آذربایجان غربی) گفت: عسل تولیدشده در شهرستان تکاب به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالا از شهرت بالایی در سطح کشور برخوردار است.

طاهری با بیان این مطلب افزود: عسل شهرستان تکاب جزو عسل‌های شناخته شده کشور به شمار می‌رود و بخاطر مرغوبیت آن به عنوان یکی از سوغاتی تکاب مورد توجه مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: به دلیل استفاده از پایین‌ترین میزان شکر و بهره‌گیری از طبیعت بکر منطقه‌، عسل شهرستان تکاب ضمن خوشمزگی و مغذی بودن‌، از کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است که این کیفیت عسل تکاب در سطح کشور نیز شهرت یافته است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از هموطنان عسل شهرستان تکاب را به عنوان سوغاتی سفر به اقوام، دوستان و آشنایان خود هدیه می‌دهند، اظهار کرد: وجود منابع طبیعی مرغوب، آب‌وهوای کوهستانی و طبیعت بکر و نیز دقت زنبورداران موجب تولید عسل مرغوب در تکاب شده است.

طاهری یادآورشد‌: عسل شهرستان تکاب علاوه بر فروش داخلی در بازارهای کشور به کشور‌های عربی از جمله عراق و امارات نیز صادر می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی تکاب خاطرنشان کرد: سالانه بیش از ۳۰۰ تن عسل در تکاب تولید می‌شود.

وی گفت: بیش از ۴۰ هزار کلنی مدرن زنبور عسل در تکاب وجود دارد و بیش از ۲۰۰ زنبوردار در زمینه تولید عسل در این شهرستان فعال هستند.