مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید عسل ارگانیک

تولید عسل ارگانیک

مهندس علیرضا توانا ،معاون امور دام سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل از تولید عسل ارگانیک برای نخستین بار در استان خبرد داد.


وی که در همایش دامداران شهرستان خلخال سخن می گفت با این خبر افزود؛ عسل سبلان شهرت جهانی دارد، بایستی در عصر حاضر در تولید و فرآوری آن تولید کنندگان با نظرات مهندسین و کارشناسان این سازمان همراهی نمایند که از هر لحاظ با رعایت استانداردهای عالی، ارزش غذایی و محتویات آن را حفظ و حتی از نظر بهداشتی هم تمامی فاکتور ها را رعایت کنیم ، تا این محصول با برکت که تولید زنبور عسل که از جمادات الهی و در کتاب آسمانی پیامبر (ص) مورد تاکید قرارگرفته ، مثل دیگر محصولات مورد قهر طبیعت و ناشکری قرار نگیرد.

وی گفت  درخصوص میانگین تولید عسل از هرکندوی مدرن رتبه اول کشور و در تولید عسل رتبه چهارم کشوری را دارا میباشیم ، وی همچنین با اشاره به تولید کل استان که ۳۲۸۵ تن بوده که پس از مصرف داخلی استان که بمقدار ۹۸۵/۵ تن مابقی عسل تولید شده به سایر استانهای کشور صادر می شود.

علیرضا توانا در آخر اظهار داشت؛ تلاش می شود با حمایت از تولید کنندگان این نوع عسل را در سطح زنبورستان های استان و مابین زنبورداران منطقه ترویج و توسعه دهیم.

  • منبع: اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل