مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید ۹۰ تن عسل در تنگستان

تولید ۹۰ تن عسل در تنگستان

مدیر امور دام جهاد کشاورزی تنگستان گفت: زنبورداران بومی و مهاجر در ۴ ماه فعالیت زنبورداری در منطقه تنگستان ۹۰ تن عسل تولید می‌کنند.

کمالی با بیان اینکه شهرستان تنگستان با داشتن قابلیت‌های مهم کوهستانی ومراتع غنی از نقاط مهم استان در بخش دامپروری است اظهار کرد: این شهرستان سالانه پذیرای بیش از ۹ هزار کندو زنبور عسل در مناطق خائیز، سمل، آباد، محمود احمدی واهرم است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان تنگستان ۴ هزار کندوی زنبور عسل بومی در تولید عسل فعالیت دارند گفت: هرساله با مساعد شدن هوای استان بیش از ۴۰ زنبوردار مهاجربا ۵ هزار کندو از شهرضا و سیمروم به این منطقه سفر می‌کند و ۴ ماه از سال را در مناطق کوهستانی تنگستان سپری می‌کنند.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی تنگستان از راه اندازی تعاونی زنبورداران خبرداد و گفت:  ۱۷کندودار تنگستانی با تشکیل تعاونی زنبورداران ساماندهی شدند.

کمالی با اشاره به اینکه با تشکیل تعاونی زنبورداران تنگستان فعالیت زنبورداران توسعه می‌یابد افزود: این تعاونی ضمن اینکه مجوز فعالیت زنبورداری صادر می‌کند نیازمندیهای زنبورداران را تأمین و سرمایه مورد نیاز آنان را از طریق صندوق تعاون تأمین می‌کند.

وی افزود: منطقه خائیز تنگستان خوش‌ آب‌ و هوا ترین منطقه تنگستان است که ۸۰ درصد زنبورداران بومی و مهاجر در این منطقه فعالیت می‌کنند و سالانه حدود ۹۰ تن عسل تولید می‌کنند.