مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید ۲ هزار تن عسل در چهار‌محال ‌و بختیاری

تولید ۲ هزار تن عسل در چهار‌محال ‌و بختیاری

رئیس خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته ۲ هزار تن عسل در این استان تولید و روانه بازار مصرف شد.

طاهر نوربخش اظهار داشت: در سال گذشته افزون بر ۲ هزار تن عسل با کیفیت مرغوب در این استان تولید و روانه بازار مصرف شد.

وی با بیان اینکه در این استان یک هزار و ۲۰۰ نفر زنبوردار به امر زنبورداری مشغول هستند، گفت: وجود ۴۶ هزار هکتار باغ و گیاهان زراعی از قبیل کلزا، یونجه، شبدر و آفتابگردان و همچنین درختان میوه شکوفه‌دار، سیب، گلابی در این استان زمینه مناسبی را برای پرورش زنبور عسل فراهم کرده است.

نوربخش این استان را یکی از استان‌های مستعد پرورش زنبور عسل در کشور دانست و افزود: به دلیل اینکه چهار‌محال و بختیاری استان پایلوت گیاهان دارویی است و از پوشش گیاهی متنوعی برخوردار است بر همین اساس عسل با طعم، ارزش غذایی و دارویی عالی تولید می‌شود.

رئیس خانه کشاورز چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه زنبور عسل می‎تواند اشتغالزایی خوبی داشته باشد، گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبر مبنی بر تحقق سال‌ جاری به‌ نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی با سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توانیم اشتغالزایی خوبی در این زمینه داشته باشیم.

وی با اشاره به دیگر راهکارهای تحقق بخش شعار امسال، گفت: تشویق سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان به ایجاد واحدهای تولیدی مشارکتی در قالب تعاونی‌ها، افزایش کیفیت تولیدات داخل، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها از دیگر راهکارهای تحقق شعار امسال و عمل به منویات مقام معظم رهبری است.