مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید ۲۰۰ تن عسل در مسجد سلیمان

تولید ۲۰۰ تن عسل در مسجد سلیمان

رئیس اداره جهاد کشاورزی مسجدسلیمان از تولید ۲۰۰ تن عسل از کندوهای عسل در این شهرستان خبر داد.

حسین‌زاده اظهار کرد: با توجه به راندمان بالای کندوهای عسل در این شهرستان عملکرد تولید عسل در سال‌جاری در این شهرستان ۲۰۰ تن برآورد شده است.

وی در بیان تولیدات زنبورعسل از بخش کار گروه توسعه کشاورزی در سال گذشته افزود: در تولیدات زنبورعسل در سال گذشته به ۷۰ نفر از محل اعتبار توسعه کشاورزی برای خرید کندو عسل تسهیلات داده شده است.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: ۱۸ هزار فروند کندو عسل در این شهرستان وجود دارد که در حال حاضر این کندوها همگی فعال بوده و در تولید عسل این شهرستان مشارکت دارند.

حسین‌زاده بیان کرد: عسل تولید شده در این شهرستان برای مصارف داخلی به شهرستان‌های دیگر فرستاده می‌شود.

وی در بیان تولید عسل در مسجدسلیمان خاطرنشان کرد: مسجدسلیمان یکی از شهرستان‌های موفق در زنبورداری و تولید عسل بوده و در این زمینه کارنامه قابل قبولی برای شهرستان وجود دارد.

حسین‌زاده با توجه به اینکه عسل تولیدی مسجدسلیمان عسل بسیار مرغوبی است تصریح کرد: اگر در بحث بازاریابی و بسته‌بندی این محصول فعالیت شود زنبورداران این منطقه موفق می‌شوند تا ارزش افزوده بیشتری را تولیدات خود کسب کنند.

وی درباره تسهیلات داده شده به زنبورداران این شهرستان افزود: به هر فرد متقاضی ۲۰ میلیون تومان وام داده شده که هر کدام از وام گیرندها اقدام به خرید ۱۰۰ کندو عسل کردند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی مسجد سلیمان خاطرنشان کرد: طرح توسعه زنبورداری با استقبال چشمگیر زنبورداران این شهرستان مواجه شده است.

حسین‌زاده با اشاره به این موضوع ادامه داد: در راستای افزایش توسعه زنبورداری در این شهرستان امسال به ۳۰ نفر از متقاضیان وام اعطا می‌شود که این افراد برای افزایش تولیدات عسل مسجدسلیمان مشارکت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: این وام اعطایی حتماً باید در راستای خرید کندو عسل هزینه شود و به این دلیل صرف این وام در جاهای دیگر امکان‌پذیر نیست.

وی از اهداف طرح توسعه زنبورداری در مسجدسلیمان افزود: این طرح باعث افزایش خرید کندو، تولید عسل و اشتغال‌زایی در این شهرستان شده است و اجرای آن ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره جهاد کشاورزی مسجدسلیمان در پایان گفت: باید روی بحث عسل گیاهان برتر کار شود که دراین‌باره عسل تولید شده بر روی درخت کنار عسل بسیار خوب و مرغوبی است.