مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید ۶۷ هزار کیلو عسل طبیعی در بویین زهرا

تولید ۶۷ هزار کیلو عسل طبیعی در بویین زهرا

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بوین زهرا از تولید بیش از ۶۷ هزار کیلو عسل در بویین زهرا خبر داد.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه ۱۰۰ زنبوردار در بخش مرکزی و دیگر بخش‌های این شهرستان تاکنون شناسایی شده‌اند، اظهار داشت: پرورش و نگهداری زنبور با توجه به اهمیت و ارزش غذایی این ماده ارزشمند مورد توجه مسئولان اداره جهاد کشاورزی قرار داشته و سالیانه حمایت‌های ویژه‌ای از کندوداران با ارائه تسهیلات مختلف صورت می‌گیرد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بویین زهرا افزود: تعداد کندوهای فعال موجود در سطح شهرستان بویین زهرا نیز بیش از ۸ هزار و ۹۹۲ کندو ثبت شده است.

وی با بیان اینکه جهش شاخصه‌های رشد در بخش کشاورزی با همکاری کشاورزان و دامپروران با مسئولان اداره جهاد کشاورزی به طور بهتری صورت می‌گیرد، تصریح کرد: کار‌هایی که تا به امروز در بویین زهرا به انجام رسیده است در بسیاری از بخش‌ها مؤثر و رضایت‌بخش بوده است که توانسته میزان رضایت‌مندی کشاورزان را فراهم کند.

مدیر اداره‌ جهاد کشاورزی شهرستان بویین زهرا ادامه داد: سالیانه در حدود ۶۷ هزار و ۱۷۲ کیلو تولید عسل از کندو‌های این شهرستان توسط زنبورداران تولید می‌شود.

شعبان‌نژاد بیان کرد: میانگین تولید محصول ارزشمند عسل در هر کندو نیز به طور متوسط بالغ بر ۷.۵ کیلو است.

وی با اشاره به فعالیت‌های اداره جهاد کشاورزی در حوزه تسهیلات‌ بخشی به کشاورزان عنوان کرد: توزیع کود بین کشاورزان بویین زهرا هم‌‌اکنون در برنامه جاری این اداره قرار دارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بویین زهرا تصریح کرد: برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات کشاورزان نیز از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخودار است که لازمه توجه به آن نیز ویژه است.

شعبان‌نژاد ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای کشاورزان در طول سال در این شهرستان انجام می‌شود و در سال گذشته عده‌ قابل توجهی از کشاورزان در این دوره‌ها شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه طرح‌های عمرانی بخش کشاورزی هم با تأمین اعتبار در شهرستان بویین زهرا به مرحله اجرا درمی‌آید.