مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تولید ۷۷۰ تن عسل در خوزستان

تولید ۷۷۰ تن عسل در خوزستان

رییس اتحادیه زنبورداران خوزستان: سالانه۷۷۰ تن عسل در استان تولید می‌شوند.

عسل خوزستان از درخت کنار و اوکالیپتوس تولید می‌شود.

رییس اتحادیه تعاونی زنبورداران خوزستان با بیان اینکه سالانه۷۷۰ تن عسل در استان تولید می‌شوند، گفت: یکی از باکیفیت‌ترین عسل‌های کشور در خوزستان تولید می‌شود و شهرستان‌های ایذه، لالی، مسجدسلیمان، دزفول و اندیمشک از عمده تولیدکنندگان عسل در استان هستند.

امیر کریمی اظهار کرد: قیمت عسل طبیعی و خالص بالای۱۰ هزار تومان است؛ به‌همین علت مردم تمایل کمتری به خرید عسل ناب و طبیعی دارند و عسل را با قیمت کمتر و از جاهای نامطمئن خریداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه عسل تولیدی خوزستان از درخت کنار و درخت اوکالیپتوس تولید می‌شود، افزود: این نوع عسل یکی از بهترین عسل‌های کشور است. تا جایی که شهرهایی همچون سرعین و شهرهای شمالی کشور عسل اوکالیپتوس استان را ‌خریداری کرده و با عسل خودشان مخلوط می‌کنند تا عسل طعم و عطر بگیرد.

کریمی تصریح کرد: مسأله تأمین نشدن دارو یکی از مشکلات اصلی زنبورداران خوزستانی است؛ داروهای مورد نیاز زنبورداران بسیار گران است و زنبورداران هم با کمبود دارو مواجه هستند و هم دارو را با قیمت بالایی از بازار آزاد خریداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه فروش عسل بازار مناسبی ندارد، خاطرنشان کرد: فروش عسل آنالیزه نیست و مکان و مرکز خریدی برای آن وجود ندارد. زنبوردار پس از گذراندن مراحل و دردسرهای فراوان برای تولید عسل، با مصرف‌کننده‌ای مواجه می‌شود که مشتری عسل‌های بسته‌بندی شرکت‌های تولیدکننده عسل است؛ در حالی‌که این شرکت‌ها عسل را با قیمت کمتر و کیفیت پایین‌تر تولید می‌کنند.

رییس اتحادیه تعاونی زنبورداران خوزستان بیان کرد: برخی فروشندگان عسل، موم غیر بهداشتی را وارد عسل می‌کنند تا نشان دهند عسل آنها طبیعی است و برخی نیز شکر را آب کرده و از این طریق عسل تهیه می‌کنند.