مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > جمع آوری بیش از ۱۰۰۰ تن عسل در بروجن

جمع آوری بیش از ۱۰۰۰ تن عسل در بروجن

رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری، گفت: با اجرای طرح نحل تاکنون ۷۰۰ کیلوگرم عسل به ارزش ۷۰ میلیون ریال از زنبورستان‌های شهرستان بروجن جمع‌آوری شده است.

مولوی اظهارکرد: طرح نحل یکی از این طرح‌های موفق است که در این اقدام زنبورداران تعدادی از کندوهای خود را به نیت زکات مستحبی در نظر می‌گیرند و در دوره‌های برداشت عسل، محصول آن را برای فقرا و نیازمندان اختصاص می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: این طرح تاکنون در شهرستان بروجن به طور کامل اجرا شده و شهرستان فارسان هم به تازگی میزبان اجرای این طرح است.

حجت الاسلام مولوی همچنین از جمع آوری ۱۵۰۰ کیلوگرم عسل از زنبورداران شهرستان بروجن تا پایان سال ۹۲ خبرداد و گفت: این اقدام در راستای احیای زکات مستحبی در این شهرستان اجرا شد.

به گفته وی، تاکنون ۵۰ نفر از زنبورداران بروجنی با حبس ۱۰۰ کندوی عسل به نیت زکات مستحب، قدم مثبتی را در راستای احیای این فریضه برداشته اند که در زمینۀ کمک به فقرا، نیازمندان و دیگر مصارف زکات هزینه شده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان خاطرنشان کرد: طرح نحل برای اولین بار در سال ۱۳۹۰ در شهرستان بروجن اجرا شد و در سال ۱۳۹۲ در سطح کشور به مرحله اجرا در آمد.