مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > حمله زنبورها به خانه‌ای در انزلی

حمله زنبورها به خانه‌ای در انزلی

حمله زنبورهای عسل به اهالی یک خانه در بندرانزلی پای آنش نشان‌ها را به این حادثه کشاند.حمله هزارن زنبور عسل به ساکنان خانه ای در بندرانزلی یکی از عجیب‌ترین حوادث در این شهر بود که باعث درد سر زیادی برای اهالی محل و آتش نشانان شد.

اعضای یک خانواده وقتی خودشان را آماده کرده بودند که همراه میهمانانشان برای تفریح به گردش بروند، ناگهان هدف حمله زنبورهای عصبانی قرار گرفتند.

این زنبورها که تعدادشان غیر قابل شمارش بود،از کندوهایی خارج شده بودند که در خانه همسایه نگهداری می شد. این زنبورهای عصبانی خانه همسایه و ساکنان آن را به محاصره خود در آوردند.

ماجرا از زبان حادثه دیدگان

صاحب خانه در گفتگو با خبرنگار ما از جزئیات حادثه اینگونه می‌گوید: برای خرید از خانه خارج شده بودم، زمانی که برگشتم، با صحنه عجیبی روبه رو شدم که تا به حال در عمرم ندیده بودم. حیاط پر از زنبور بود. تعدا زنبورها آنقدر زیاد بود که از دیدنشان وحشت کردم. هر یک از اعضای خانواده به طرفی می‌دویدند.

من که در مواجهه با این صحنه شوکه شده بودم، از خانه بیرون آمدم و از مردم کمک خواستم. از آنجایی که فکر می‌کردم با آتش زدن چند حوله می‌توانیم زنبورها را دور کنیم، این کار را انجام دادیم. ولی تعداد زنبورها آنقدر زیاد بود که فایده‌ای نداشت. برا‌ی همین تصمیم گرفتم از آتش نشانی کمک بگیرم.

یکی از اعضای خانواده که او نیز در این مهلکه گیر افتاده بود، گفت: ما حدود ۱۲ نفر بودیم که درحیاط خانه گرفتار شده بودیم. وقتی حمله زنبورها شروع شد، در چشم برهم زدنی سر وصورتم از زنبور پوشیده شده بود. من فریاد می‌زدم و کمک می‌خواستم اما با هر حرکت من زنبورها نیش بیشتری به من می‌زدند. ابتدا فکر کردم این اتفاق فقط برای من رخ داده است ولی زمانی که دیگر اعضا را هم در چنین وضعیتی دیدم، تازه فهمیدم ما در محاصره زنبورها هستیم.

دقیقا مثل فیلم ها شده بود. از آنجایی که فکر می کردم زنبورها فقط در حیاط هستند، خودم را به داخل خانه رساندم، اما هنگام ورود با صحنه‌ای روبه رو شدم که تا به حال فقط در فیلم‌‌ها دیده بودم. روی دیوارها و حتی فرش‌های خانه، پر بود از زنبورهای عصبانی. تا زمانی که گروه نجات برسد، آنقدر نیش خورده بودیم که دیگر رمقی برایمان نمانده بود.

اقدام آتش نشانان

زمانی که خبر حمله زنبورها به آتش نشانی بندر انزلی رسید، سریع دست به کار شدند. ابتدا به وسیله آب یک تونل آبی برای افراد گرفتار درست کردند تا بتوانند از مهلکه نجات پیدا کنند. سپس با انتشار گاز CO2 زنبورها را فراری دادند. بعد افراد را به بیمارستان انتقال دادند که تحت مداوا قرار گرفتند.

علت حادثه

با پیگیری های کارشناسان، علت حمله زنبورها مشخص شد. آتش نشانان بعد از بررسی متوجه شدند،سهل انگاری مردی که در همسایگی خانواده حادثه دیده زندگی می کند این حادثه را رقم زده است.این مرد کندوهای زنبور عسل را از خلخال با ماشین خود به انزلی انتقال داده بود و به دلیل عدم آشنایی با نحوه نگهداری و جابه جایی کندوها، باعث شده بود که زنبورها احساس خطر کنند و بعد از خروج از کندو به خانه همسایه هجوم ببرند.